Zapojte se do krásné soutěže s Astrid, která spočívá v tom, že nahrajete fotku na svuj Instagram, nebo na www.ceska-krasa.cz. A o jakou fotku jde? O takovou, na které se cítíte Vy sama nejkrásnější. Na Instagram nesmíte zapomenout přidat hashtag #CeskaKrasa. Pro ukázku jsme pro vás v redakci připravily naše fotky s popisem, který je nutný k fotce dodat. Proč, kdy anebo díky komu se cítíte krásná?

Marie Cicvárek Fléglová

Co pro mě znamená krása?

Když zavřu oči, dostává v mých představách krása hned několik rozměrů – je to pohled na oceán, proběhnutí cílovou páskou po dlouhém běhu a mé upocené já, ale je to také krásný chlap, nová a voňavá kožená bunda nebo elegantní jógová pozice a ladnost pohybu.

Krása je pro mě také stav štěstí, pohody a to, co z nás vyzařuje. A pak jsou to pro mě třeba tyto tři foto momenty:

Krásu mám spojenou s mojí milovanou mámou. Je to podle mě ta nejkrásnější a nejsilnější osoba na světě. Tak ráda jí držím za ruku nebo sleduji, kdy cvičí balet. Je to dokonalá dáma, přesto se nebojí skočit padákem, jezdit na motorce nebo se pouštět do nových věcí. Jsem pyšná a hrdá dcera.

s maminkou

Krása jde také podle mého ruku v ruce s láskou. Myslím si totiž, že moment, kdy jsme zamilovaní, z nás činí ty nejkrásnější osoby na světě. Tahle fotka je toho důkazem.

s manželem

A pak také vidím krásu v síle osobnosti. Tam ji spatřuji sama v sobě...

maruska

Markéta Škaldová

marketa

Na této fotce si připadám krásná, i přesto, že se jedná o obyčejnou momentku. Zrovna jsem byla po rozmazlovacím rituálu ve „spáčku“. A to je přesně ono. Mnohdy totiž nemáme čas samy na sebe. Denní shon v práci, starost o rodinu, různé životní překážky se na nás podepisují. Místo toho, abychom se věnovaly sobě, dáváme na piedestal ostatní věci. Navíc naše sebevědomí je mnohdy na bodu mrazu. Když se vše sečte, to se pak jeden nemůže divit, že si nepřipadáme dobře, natož krásně.

Podle mě bychom se, bez výjimky, měly začít více hýčkat, a to ve všech směrech. Pokud cítíme, že prostě potřebujeme vypnout, alespoň na chvilku, udělejme to. Ano, mnohdy to není jednoduché, ale jde to. Někdo by mohl namítat, že svobodné a bezdětné to mají lehčí, ano, máme. Osobně ale znám spoustu těch, co mají velké rodiny, jsou samoživitelky a naučily se vyčlenit si čas sama na sebe. Jakmile totiž máme chvilku klidu, hned se cítíme lépe. A je jedno jestli zajdete na masáž, zaběhat si, ke kadeřnici, přečtete si pár stránek z oblíbené knížky či jdete s kamarádkou na skleničku. Zkrátka, dělejte to, co vás dělá šťastnou, to je to kouzlo, co nás dělá krásné. A hlavně, neřešte, jestli máte o deset kilo více, pár pupínku na obličeji, krepaté vlasy atd., mějte se rády takové, jaké jste!

Vendula Kubalíková

Krásu vidím všude kolem sebe, v jednoduchých věcech, v zážitcích s mojí rodinou a lidmi, které mám ráda a kterými se obklopuju. Kochám se stromem, tváří svojí dcerou, hezkými šaty, zajímavým šperkem, obrazem, domem, knihou, svým domovem…

Nelíbí se mi dokonalost, ani po ni netoužím. U ostatních, ani u sebe. Krásná si asi připadám ve chvíli, kdy vlastně krásu nemusím řešit, kdy nevnímám, co mám na sobě a kolik líčidel jsem použila či nepoužila. Krása je o pocitu.

Fotografie vznikla pro loňskou kampaň firmy Astrid pro tištěný časopis. Vyfotit takovouto „jednoduchou a krásnou“ fotku dalo všem pěkně zabrat a já už mám zhruba představu, jak vznikají všechny ty fotografie krásných lidí, jež vidíme všude kolem.  

Vendula Kubalíková

Foto: Richard Nowak pro Astrid

Klára Křížová

Vybrala jsem několik „obyčejných“ fotek, které mám ráda. Jsou to momentky, které mne hřejí. Připadám si na nich zkrátka hezká.

jedna

S kamarádkou, se sestrou, na oslavě, ležím o víkendu na zahradě a užívám si, že nemusím dělat nic, jen se dívat do sluníčka.

dve

Kristina Vodičková

K tomu, abych se cítila krásná, co se týče fyzična, tak potřebuji svůj kosmetický stolek a šminky. Líčení mě baví, je to pro mě radost. Co dokáže make-up je neuvěřitelné a toho já se nevzdám. Ovšem ta pravá krása vychází zevnitř. Z toho, jestli je člověk šťastný ve svém životě a dělá vše pro to, aby nikdo neovládal jeho svět a nechal druhé být šťastnými tak, jak si sami přejí. Pro mě jsou spouštěčem vnitřní krásy rodinní příslušníci, přátelé, za které každý den děkuji, a životní zážitky. Tři fotky, které to dokazují.

Tuto fotku z dostihů v Melbourne mám ráda proto, že si všichni dali záležet na tom, aby byli krásní a já se ráda připojila. Móda na dostizích je opojná a samotná akce neskutečně napínavá.

kris

Fotka s rodinou na oslavě maminčiných šedesátin. Co k tomu říct - radost a štěstí z času stráveného s rodinou - to je krása, která se nedá ani slovy popsat.

radost

A kdy se také cítím krásná? Když jsem se svou krásnou nejlepší kamarádkou, se kterou se podporujeme a předáváme si jen pozitivní energii. A když se upřímně smějete, jste krásné všechny.

dk  

Co musíte udělat pro účast v soutěži?

Vyberte nebo vytvořte fotku, kdy se cítíte Vy sama nejkrásnější. Fotku nahrajte na svůj Instagram, přidejte hashtag #CeskaKrasa a krátce popište, kdy, proč nebo díky komu se cítíte krásná. Nebo nahrajte fotku z PC či z tabletu přímo na stránku www.ceska-krasa.cz.

Co můžete vyhrát?

Odborná porota Astrid každý týden odmění jednu z účastnic výzvy dárkovým balíčkem produktů Astrid v hodnotě 1 000 Kč. Na konci soutěže navíc vybere tři nejkrásnější okamžiky, které ocení 3 hlavními výhrami. První výhrou je víkendový pobyt pro dva v luxusním 5* Chateau Mcely, druhou pak péče stylisty, který vám pomůže nakoupit šatník. Třetí výherce se může těšit na luxusní relaxační set s křišťály Swarovski, který obsahuje župan a sadu ručníků z prvotřídního materiálu.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit