Čím dál tím častěji se můžeme setkat s dětmi sedícími u televize, s náctiletými děvčaty milujícími nakupování v obchodních centrech. Máte doma takovouhle ratolest? Bojíte se, že něco podobného jednou z vašeho potomka vyroste? Nebo si jenom přejete, aby vaše dítě opustilo na pár dní městský život? Ať tak či onak, ideální příležitostí na odproštění se od toho všeho může být letní tábor. Teď je ten správný čas na jeho výběr.

 

Sociální kontakt, noví kamarádi, spousty důležitých  zkušeností. To vše může takový tábor dětem přinést. Rodiče si často neuvědomí, jak moc by dítěti mohly prospět takové dva týdny v přírodě, v novém prostředí a s novými lidmi. Každé dítě by mělo zakusit jaké to je si namísto s videohrami hrát  s buzolou, namísto čtení komiksů luštit morseovku a namísto spaní v čertvě povlečených peřinách zakusit přespání ve spacáku pod širým nebem. 

 

Letní tábory jsou ideálním vytržením dítěte ze stereotypního života. Na zážitky získané během léta může vzpomínat po celý život a může navázat nerozlučná přátelství.

 

Bojíte se že se potomkovi bude stýstak? Nebo že se vrátí domů špinavý a zpustlý? Či že nedostane dostatek jídla? Tábor je ideální místo na ,,otužení“ vaší ratolesti. Vždycky se může stát, že se dítěti zasteskne po mamince, ale většinou je přes den tak zaneprázdněné celodeními aktivitami a večer tak unavené, že na žádný ten pláč ani nezbyde čas.

 

A jestli si představujete tábor jako dvoutýdení jezení z ešusů  bez potřebné hygieny, věřte, že existují tábory, kde se dítě bude obden sprchovat v teplé vodě, jídlo mu bude zajišteno pětkrát denně (samozřejmě k obědu a k večeři teplá jídla). A když zrovna dítě neholduje nějakému tomu pokrmu, vždycky může dostat chleba s máslem, nikdo ho nebude nutit sníst všechno.

 

Tak neváhejte. Pošlete své děti na tábor, za novým dobrodružstvím. A nemějte obavy, bude o ně dobře postaráno.

 

Redakce doporučuje například tábor Oskar,  www.tabor-oskar.cz

Reklama