Čtenářka mařinka nám napsala příběh své kamarádky, která si našla mladšího přítele. Její rodiče si hodně dlouho zvykali, ale všechno dobře dopadlo...

To musí být těžké, když rodiče nutí dítě, aby se rozhodlo. Snad aspoň časem pochopili, že udělali chybu. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Většinou v páru bývá starší muž. Je to tak zakořeněné, že když si starší pán najde výrazně mladší ženu, lidé nemívají takovou potřebu vrtat se v tom tak, jako když si starší žena najde výrazně mladšího muže. Hned je označena jakožto „ta, co je na zajíčky“ (i když na druhou stranu existuje i termín „lolitka“). A i když věkový rozdíl nemusí být nijak dramatický, může to být pro mnohé problém.

Moje spolužačka se zamilovala do kluka, který chodil do třídy s jejím mladším sourozencem. Byla o nějaké dva tři roky starší než on. Měli se rádi, chodili na procházky, do kina... První velká láska. Jenže její rodiče to nemohli zkousnout. Pro ně byl věkový rozdíl opravdu nepřekonatelný. Ona čerstvě na VŠ, on neměl ani 18 a ještě chodil na střední. Navíc byl na učňáku, takže další rána - jejich chytrá dcera si našla kluka, kterého převyšovala nejen věkem, ale i rozumově. Z jejich pohledu. Trvalo to dlouho, než si rodiče na dceřina přítele zvykli. Spolužačka byla dost ztrápená, protože to byla její první velká láska a přišla si jak mezi mlýnskými kameny - má být se svým miláčkem, nebo se s ním má rozejít, aby s ní zase začali rodiče mluvit? Rodiče zbožňovala a hodně těžce nesla, že s ní hlavně máma nemluví. Chtěla být zadobře s rodiči i přítelem, nechtěla se rozhodovat mezi nimi, jenže situace doma byla neúnosná...

Čas ale dokáže divy. Rodiče viděli, že jejich dcera je s ním šťastná, zjistili, že je to hodnej a chytrej kluk, na svůj věk hodně vyspělý. Časem se vztahy naštěstí urovnaly. A ač klukovi bylo jen něco málo přes 20, požádal svou vyvolenou o ruku a brzy byla svatba. (Brát se nemuseli, dítko nebylo na cestě.) Velká láska vydržela a dodnes jsou ti dva spolu. :)

Krásný den :)

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne zní: Věkový rozdíl mezi partnery

  • Jaký je podle vás ideální věkový rozdíl mezi partnery?
  • Máte mladšího, nebo staršího partnera?
  • Funguje to?
  • Co si myslíte o tom, když je muž od 20 a více let starší?
  • Chtěla byste mladšího muže?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás knížku s názvem Drahá Silvie (Dawn Frenchová, nakl. Argo). Je taky o vztazích. :-)

Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo VĚK. Předem děkuju!

sil

Reklama