Pokud jste se rozhodli pořídit si bazén, máte před sebou krásnou budoucnost plnou báječných osvěžení. Ještě, než se ale začnete koupat, budete muset ujít pár nutných kroků, které vás k bezstarostnému koupání dovedou.

63ecf8f7cb313blobid0.jpg

Kam s ním?
Ačkoliv umístění bazénu v rámci zahrady bývá většinou svým způsobem dané, přesto by se toto místo mělo ideálně řídit pár pravidly. Mělo by být co nejslunnější a poskytovat dostatek soukromí. Berte v?potaz také případné padající listí či zdroje dalších nečistot. Nezapomeňte ani na další využití prostor kolem bazénu – může se jednat o místo pro zahradní nábytek nebo prostory potřebné pro možné zastřešení bazénu.  Nemáte na zahradě úplně rovný terén? Nevadí, aktuálně dostupné technologie umožňují umístit bazén i do svažitého nebo nerovného terénu.

Jaký typ bazénu vybrat
Pokud preferujete jednodušší způsob, prakticky bez přípravy a se snadnou montáží, může být pro vás variantou bazén nadzemní. Ten je však často jen prozatímním řešením, a navíc jeho konstrukce není příliš estetická. Pokud chcete bazén, který vydrží opravdu mnoho let, zvolte raději bazén zapuštěný. Jaký zapuštěný bazén je ten nejvhodnější pro vás? Na trhu je k dispozici několik možností – skimmerové, přelivové nebo vypláštěné těžkou fólií v případě netradičního tvaru.

Skimmerový bazén
Jedná se o bazén zapuštěný do země, navazující na dlažbu nebo částečně vystupující nad terén. Voda je zde odváděna lokálně pomocí tzv. skimmeru.

Přelivový bazén
Kouzlo přelivového bazénu je ukryto v tzv. napnuté hladině. Voda v bazénu sahá až po samotný horní okraj a tvoří tak s okolním terénem rovinu. Bezproblémová cirkulace a filtrace vody je v něm zaručena i bez potřeby vyrovnávací nádrže.
„Oba typy bazénů jsou opatřeny naší unikátní technologii QBIG Benefit, která ušetří čas a náklady při stavbě. Tyto bazény také nemusíte na zimu vypouštět, voda v nich vydrží několik let,“ vysvětluje Jiří Sixta, produktový manažer společnosti ALBIXON.

Jak velký bazén zvolit?
Co se týká velikosti bazénu, tak můžete vybírat z několika univerzálních rozměrů. Mezi nejběžnější patří velikost 3 x 6 nebo 4 x 8 metrů, individuální rozměry lze bez problémů zkonzultovat s bazénovými specialisty. Máte menší zahradu nebo komplikovanější terén a máte pocit, že by velikost vašeho bazénu neuspokojila vaše plavací potřeby? Nenechte se od své představy a plánu odradit. Řešením je pořízení protiproudu, který vám i u malého bazénu zajistí a dovolí spoustu radostných temp. Můžete tak zvyšovat svou fyzickou kondici a trénovat kondiční plavání. Navíc je to skvělá zábava i pro děti, které budou doslova unešené.

Barvy, schody, osvětlení, zastřešení
Při pořizování bazénu můžete vybírat z několika barev, z různých typů schodů a osvětlení. Vaší pozornosti by rozhodně nemělo uniknout zastřešení. To je nepostradatelné nejen pro zajištění bezpečnosti u bazénu zejména pro rodiny s malými dětmi či domácími mazlíčky, ale významně ušetří čas při čištění bazénu, protože ho chrání proti mechanickým nečistotám, jako je například napadané listí. Zastřešení také snižuje náklady na údržbu bazénu i tím, že se voda díky němu méně odpařuje a není nutné ji tolik dopouštět. V neposlední řadě zastřešení udrží bazénovou vodu déle teplou. V kombinaci s tepelným čerpadlem tak může prodloužit koupací sezonu až na sedm měsíců.  Vybírat lze z mnoha variant, od nízkých profilů, které splynou s terénem vaší zahrady až po prostor umožňující posezení s rodinou či přáteli.

63ecf90ce1fb2blobid0.jpg

Zahrady v České republice jsou stále menší a menší. To však neznamená, že se musí majitelé uskromnit a slevit ze svých požadavků. Je to přesně naopak. V malé zahradě skvěle vypadají minimalistická řešení, která jsou už několik let velmi trendy,“ vysvětluje Daniel Bareš, marketingový manažer společnosti ALBIXON a dodává: „Trendem jsou i pochozí terasová zastřešení, která po zavření umožňují plochu bazénu využít například k posezení. Nebudete tak mít problém pohostit a usadit i větší skupinu přátel.“

Pokud si chcete jednoduše a rychle v pohodlí vašeho domova udělat představu, jak by váš bazén mohl vypadat, vyzkoušejte online konfigurátor - www.albixon.cz/konfigurator/ a sestavte si vysněný bazén včetně ideálního zastřešení. Za pár minut máte hotovo.

63ecf8922e5d5obrazek.jpg