Zatímco na veřejných místech se člověk přizpůsobí možnostem, doma chce mít samozřejmě maximální pohodlí. Hodně pozornosti je tedy nutné věnovat nejen nábytku, nebo výšce kuchyňské linky, ale zejména dveřím.  Právě malé průchody mezi jednotlivými místnostmi mohou velmi znepříjemnit život.

Řešení naštěstí dnes již můžeme nalézt v atypických dveřích.
5de8e936e21c9obrazek.png

Tento druh dveří byl dříve takovou podpultovou záležitostí. S rostoucím počtem požadavků na jejich výrobu jsme se však rozhodli, že je zařadíme do standardní nabídky,“ vysvětluje Petr Klíma, produktový specialista společnosti SAPELI a dodává: „Není tak problém u nás objednat dveře až do výšky 272 cm.“

Také prostor kuchyně, především kuchyňskou linku je potřeba upravit přesně na výšku postavy. Možnosti nabízí například praktičtější umístění spotřebičů, dnes je již téměř standardem, že se pečící trouba umístí do výšky očí, nikoliv tradičně pod varnou desku. Přesné umístění lze pak přizpůsobit velikosti kuchyňských skříněk, které lze samozřejmě vyrobit i na míru. Nicméně nejpalčivější místo kuchyně je v tomto ohledu pracovní deska. Její umístění by mělo být správně nastaveno dle výšky postavy. Se svou výškou mezi 160 a 170 cm byste měli mýt desku umístěnou 86 cm od podlahy, při výšce 170–180 cm zhruba 91 cm a do 190 cm výšky 94 cm od podlahy. Pro vyšší lidi nad tuto škálu se již pohybujeme téměř metr nad zemí či více.

A jak je to se spaním? V dobách našich babiček měly postele standardní rozměr do 170 cm. Jistě většina z vás zažila až komické situace, kdy se na chalupě nevyspala, protože pohodlně natáhnout se na takto krátké posteli s pelestí na obou stranách prostě není možné. Dnes díky vývoji nábytkového designu vymizela pelest u nohou, takže minimálně s chodidly ve vzduchu to zvládneme. Naštěstí i v tomto směru se nabídka přizpůsobuje, a to nejen délkou postele, ale také její výškou.

Více inspirace najdete na stránkách www.sapeli.cz
5de8e949de4b2obrazek.png

Reklama