Během nadcházejících prázdninových dnů a dovolených se většina z nás snaží využít hezkého počasí a prozkoumat krásy Čech nebo vycestovat za poznáním do ciziny. Ať už se chystáte na výlet kamkoli, nezapomeňte si přibalit také lékárničku, která patří mezi klasické nezbytnosti na cesty.  Léto se nevyznačuje pouze prázdninovou pohodovou atmosférou, ale jedná se také o období častých úrazů.

Sestavení vlastní lékárničky je velmi individuální záležitostí a bude záviset na specifických potřebách jednotlivého člověka. Existuje však 5 základních tipů, které se budou hodit do lékárničky každého z nás.

1.       Na prvním místě budou vždy léky, které musí člověk z různých zdravotních důvodů brát pravidelně. Ačkoli se to zdá jako samozřejmost, často si lidé zapomínají, protože si je většinou vezmou doma ještě v den odjezdu a tam je také rovnou nechají.

vv2.       Náplasti, obinadla a elastické obvazy. Jedná se o základní nezbytnosti, které budete potřebovat při ošetření drobných poranění. Ideální volbou jsou náplasti hypoalergenní, protože jsou šetrné k pokožce a snadněji se s nimi manipuluje, jako například balíček rodinných náplastí Spofaplast v různých velikostech. Pokud cestujete i s dětmi, budou se Vám hodit také dětské náplasti s veselými motivy. Piráty, pejsky nebo kočičky najdete na dětských hypoalergenních náplastech Spofaplast, které při sundávání nebolí. Navíc do září půjde koruna z každé krabičky dětských náplastí na nadaci Zdravotní klaun.vvv

3.       Není lékárna jako lékárna. Letíte-li do zahraničí, mějte na paměti, že léky, které jsou u nás volně prodejné, nemusí mít stejný režim v zahraničí. Také mají léky mnohdy odlišný název nebo rozdílné dávkování. Hodí se proto mít léky na snížení teploty, trávicí potíže, proti bolesti, na ošetření spálené pokožky či na alergii mít stále k dispozici.    

4.       Uchovávání léků je také velmi důležité. Zkontrolujte si před cestou použitelnost léků, včetně jejich způsobu skladování. Většinou výrobci doporučují chladné a tmavé místo s nízkou vlhkostí. Vzhledem k letním teplotám tak nebude od věci pro lékárničku vyhradit místo třeba v ledničce.

5.       Mějte cestovní lékárničku stále při ruce. Zvláště to platí při cestování na dlouhých trasách letadlem nebo autobusem. I osvědčený lék je Vám k ničemu, když ho nebudete mít u sebe v případě potřeby. Kufry se u letadel dávají do podpalubí, kde k nim není přístup, a dostat se do zavazadlového prostoru v autobuse taky nemusí být vždy jednoduché.

Máte ještě další tipy nebo zlaté pravidlo pro Vaši cestovní lékárničku? Podělte se o ně s námi níže.

Reklama