S jarem přichází oblíbené období kempování. Abychom si jej co nejvíce užili, je důležité vybavení, které může pobyt v přírodě značně zjednodušit. Protože jedině pokud jste připraveni a máte náležité vybavení, nemůže vás nic překvapit. Funkční oblečení, kvalitní obuv, vařiče s příslušenstvím a další outdoorové potřeby by měly být samozřejmostí.

Není důležité, jestli se vydáte do přírody s partou kamarádů, rodinou nebo jen ve dvou. Mezi základní atributy kempování patří vařiče s vhodným nádobím, na kterém rychle připravíte jakékoliv denní jídlo. Velmi praktický je vařič Primus Lite+, který je praktickým spojením plynové kartuše, vařiče a hrnce o objemu 500 ml s tepelných převodníkem. Kotlík je obalený pouzdrem z odolné tkaniny s plstěnou podšívkou, která jídlo udrží teplé. Vybrat si můžete z pěti různých barev. Praktické je nižší těžiště vařiče, které zaručuje větší stabilitu. Bezpečnost zajišťuje také způsob vzájemného propojení jednotlivých komponentů. Dobu vaření zkracují poklička a tepelný převodník, který je nedílnou součástí hrnce, takže si můžete ranní kávu uvařit během několika minut a vyrazit.

kempování

Přestože trávíte čas v přírodě, nemusíte být odpojeni od svých telefonů a tabletů. Univerzální nabíječka Brunton Heavy Metal 5500 je v tomto případě vynikajícím pomocníkem. Má elegantní vzhled a velkou kapacitu, přitom je lehká a zavazadlo nijak nezatíží. Lithium-polymerové články se rychle nabíjí a dlouho vydrží. Nabíječka má duální výstup a USB a Mikro USB vstup. Je k dostání v několika barevných provedeních.

Nejdůležitějším vybavením ke kempování je ale určitě pohodlné, praktické a funkční oblečení. Při výletech nebo procházkách za větrného počasí určitě přijde vhod bunda High Coast Wind Anorak značky Fjällräven, která se vyrábí v několika barvách a ve verzích pro muže i ženy. Je vyrobena ze směsi polyamidu a organické bavlny ošetřené voskem, aby odolávala i nepřízni počasí. Má praktickou kapuci, krátký zip a klokaní kapsu, do které můžete celou bundu složit. 

Bundu doplňují kalhoty stejné značky High Coast Trousers, které jsou také k dostání v pánském i dámském provedení. Jsou vyrobeny z lehkého, prodyšného a rychleschnoucího materiálu G-1000 Lite, který je odolný a dobře chrání i před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Při kempování jsou užitečné kalhoty s kapsami, tyto mají dvě vpředu a jednu kapsu vzadu.

Nedílnou součástí výbavy ke kempování jsou kvalitní boty, ve kterých můžete vyrazit na výlet i v mokrém lesním terénu a zároveň si je vzít i večer třeba k ohni. Nejdůležitější je, aby byly pohodlné a nepromokavé a abyste v nich vydrželi celý den. Vhodnou variantou jsou boty Hanwag Puro Low. Boty mají měkké tlumicí vrstvy a podšívku z kůže a korkovou stélku s laminovanou kůží bez obsahu chrómu. Mají nový tvar, který umožňuje rovné položení palce nohy v obuvi, což ještě zvyšuje pohodlí při chůzi.

kempování

Důležitou otázkou, kterou řeší každý cestovatel, je také to, do čeho veškeré vybavení zabalí. Ideální jsou batohy na záda, které rozloží nesenou váhu a uvolní ruce. Značka Fjällräven nabízí například Kaipak 38. Batoh je vyroben z materiálu, který tvoří recyklovaný polyester a organická bavlna. Nosný systém má pevnou délku zad a bederní pás s ramenními popruhy lze upravit podle vlastních potřeb. V ramenních popruzích jsou kapsy, kam si můžete schovat opalovací krém nebo cokoliv chcete mít na cestě po ruce. Batoh má horní víko se dvěma kapsami, další kapsu vepředu a praktické poutko k upevnění trekových holí. K hrudnímu popruhu je připevněna píšťalka.

Reklama