Tina5 se necítí diskriminovaná jako žena,. Ale jako žena s dětmi a přidává historku z doby, kdy chtěla pracovat v samoobsluze. Díky Tino 5, Vždy když slyším o takových volech, mám chuť jít a říct to na ně jejich mamince…

Milá redakce, krásné téma v pošmourném dni.
Zda se cítím diskriminovaná? Ne, aspoň ne z důvodu toho, že jsem žena.
Ale z důvodu toho, že jsem žena, která má děti.
Kdysi dávno, když jsem měla jen dvě děti a chtěla jsem zase začít pracovat, když děti nastoupily do školky,  zajímala jsem se v jedné samoobsluze o inzerát, že přijmou prodavačku. Majitel se ptal, zda se nebojím krájet salámy. No, nebojím, snad bych se s kráječem i se zákazníky domluvila, snažila se připojit úsměv a věřím, že by to fungovalo.

Tak jsme domluvili termín nástupu a při odchodu se pan majitel ještě zeptal nebo spíše oznámil: „A děti nemáte, že ne?!“ „Mám, dvě“ „Ahá, a to si myslíte, že s těma dvěma zátěžema seženete práci?“
Už se nebylo o čem bavit. Pana majitele asi vychovala vlčice, on asi maminku a mateřskou lásku nepoznal..
Ale jaký by to byl život bez dětí.. jsem ráda, že jsem žena, jsem hrdá na to, že jsem matka, ikdyž snadné to není ani trošku, ale snažím se.
A Ján Lehotský zpívá.. Keď je žena milovaná, je krásna a vyrovnaná.. tak se bojím, že některé ty ukřičené ženy jsou asi nemilované, nevyrovnané.
Vždyť je tolik manažerek, ředitelek a dalších žen ve vysokých funkcích.. Nevyjdou muži do ulic, že jsou diskriminovaní, že chtějí rodit a kojit?
Možná jsem pro někoho ta slípka domácí v ušmudlané zástěře a mastnými vlasy, jak mi jednou popsala svobodná kolegyně z kanceláře, kam jsem nastoupila po neúspěchu se salámy, ale jsem tam ráda. Šéf na mě nekřičí, podřízení mě nepodvádí a já se nyní snažím užít si každý den, každou minutu s dětmi, protože se tento krásný čas už nikdy nevrátí..
Krásný den
Tina5
Text nebyl redakčně upraven


  • Dnes bylo na našem magazínu téma:
  • Cítíte se  ve společnosti diskriminována?
  • Stala se vám nějaká nepravost, jen na základě vašeho pohlaví?
  • Má ještě dnes smysl bojovat za ženská práva?
  • Mělo by být ve vedení firem, v politice atd. více žen?
  • Nebo vám lezou genderové bojovnice krkem?

Své příspěvky jste posílali na náš e-mail:

redakce@zena-in.cz

A za chvíli vám napíšu, komu už putuje domů kytice za odměnu…

Reklama