Ahoj, posílám svůj čerstvou zkušenost se sociálním úřadem

Jsem v rozvodovém řízení, s nebožtíkem už od loňského dubna nežiju. Bydlím s ročním prckem u babičky (oficiálně), potažmo u přítele. O svěření dítěte do mé péče už bylo rozhodnuto pravomocným rozsudkem, i když ze soudního jednání jsem měla trochu šok. Měli jsme u právníka sepsanou dohodu, ve které jsme se domluvili, že bývalý manžel bude na malého přispívat tři tisíce korun měsíčně. (Mívá kromě cca 16 000 Kč čistého bokem slušné odměny, může si to dovolit). Paní soudkyně, která rozhodovala o "zájmech dítěte", se moudře zadívala do papírů a konstatovala, že mu takhle zbude jen 13 000 Kč a co kdyby chtěl v budoucnu založit rodinu... šla jsem do kolen, tohle jsem opravdu nečekala!!!!! Navrhla vyměřit tisíc korun, nakonec jsem to uhádala na dva. Toliko o soudním jednání, ve kterém nám podle právničky "jen pro formu schválí naši dohodu" :o))

S tímto pravomocným rozsudkem jsem dorazila na sociálku vyřídit si přídavky... bylo mi řečeno, že rozsudek pro ně není adekvátní, že chtějí konečný rozvodový (podle soudkyně pravomocný rozsudek o dítěti měl stačit, bohužel to nevysvětlila jim :o))) Donutili mne vyplnit asi deset formulářů coby "žádost o vyloučení manžela ze společně posuzovaných osob", ofotili si rozsudek a vesele mne ujistili, že přídavky na dítě dostanu nejdříve za dva měsíce, ale moji žádost mi "asi stejně neschválí, takže exmanželův plat mi budou ještě další tři měsíce počítat do společných příjmů".

Představa toho, že bych neměla kde bydlet a musela z těch 5 500 Kč, které mám pro sebe a syna platit nejen plenky, kaše, oblečení, hračky, jídlo, telefon a další, ale ještě byt, je pro mne naprosto nepředstavitelná. Nemluvě o neochotě úřednic na sociálce, které mi ještě drze oznámily, že na  to, že nemám peníze, mám mimčo nějak moc hezky oblečené (ať žijí sekáče), tak mě naprosto šokuje jejich tupost... co úřednice, to jiný názor na tu samou věc, jiný výklad pravidel... ale v konečné fázi to stejně vyjde na stejno... že jsou drahé plenky a dětské oblečení? No tak prodejte televizi :o)))))) (Orel) Jen dodám, že neuspěla, neb po rozvodu televizi jaksi ve svém vlastnictví nemám.... mám holou pr... a bezva pocit z toho, že být "matkou  vychovávající budoucího uvědomělého občana" se v našem státě opravdu vyplatí :o)

Až zase uvidím v přítelově televizi nějakého chytrolína v obleku za peníz, ze kterého žiju s malým zhruba půl roku, jak s milým úsměvem hlásá "podporu rodin s dětmi", pokusím se ovládnout a nebýt jadrná, protože když už nemám na to, abych prckovi dopřála to, co mají ostatní děti, pokusím se mu dát alespoň to, co má v dnešní době jen málo z nich... slušné vychování! Vím, že mu tím předem bráním v kariéře politika či úředníka, ale alespoň na něj budu moct být hrdá :o) Mimochodem ani počítač, ze kterého tohle píšu, není můj :o))))))))))))))) Vaše věrná čtenářka :o)

zuzu


Bohužel i já jsem jednou skončila na sociálce - dozvěděla jsem se, že mám hezký zlatý řetízek a peníze mi nedali... Držte se a bojujte s úřady dál. A pokud uvidíte politika, co káže vodu a pije víno, klidně si zanadávejte!
Co vy a sociálka? Máte s ní zkušenosti?
 

Středeční téma:

Úřady, byrokracie - nesnáším vás!
Chodíte rádi na úřady?
Jak se k vám chovají úřednice?
Jste s nimi spokojena?
A co formuláře - baví vás je vyplňovat?
Vlastníte nějaký speciální, který jen tak někdo nezná?
Máte extra zážitky s naší byrokracií?
Napište nám vaše zážitky na:
redakce@zena-in.cz 
P.S. Možná je i orazítkujeme!

Reklama