Jak vzpomíná na prázdniny čtenářka Heather, to si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Vůně je to, co evokuje Heather nejvíce...

Téma dne pomalu končí. Následující příspěvek dorazil od čtenářky Heather. Zavzpomínejte si také...


Na prázdniny vzpomínám podobně jako Jakub - všechno bylo krásné a bylo by to i teď, jen já se změnila.
Vzpomínky mi většinou evokuje vůně - čich je snad můj nejsilnější smysl. Stačí troška a cítím, jako bych se najednou ocitla tam a tehdy, tak silně, až mě zamrazí.
Jaké byly moje prázdniny? Co všechno mělo vůni, díky které si dokážu vzpomenout až na úplné detaily?
 
Kytky kupící se v umyvadle ve třídě během rozdávání vysvědčení. Horký, prázdný byt, zatímco jsou všichni v práci. Čerstvě posekaná tráva. Vedro čišící z každého póru. Tající asfalt. Rybina z rybníka. Kupa knížek z knihovny.
Čisté prádlo skládané do zaprášeného kufru. Zatuchlá chatka pro čtyři táborníky. Ještě zatuchlejší deky. Společné umývárny. Pomázánka k snídani a melta. Hořící dřevo. Opečené buřty. Repelent. Tenisky po celodenním výletě. Les po dešti. Špinavé prádlo namuchlané do (snad mého?) kufru.
Sladké pečivo na benzince za hranicemi. Slaný vzduch. Kokosové mléko na opalování. Nalezené mušle z pláže. Grilované ryby.
Zralé obilí. Čerstvě nasbírané houby. Babiččiny pečené sladkosti. Kupa rozpadajících se knížek ze skříně. Slepičince na pantoflích. Koťata v seníku. Bedna 30 let starých Ohníčků na půdě. Akátový les.
Vyčištěná aktovka, vyprané přezůvky. Nové sešity, pera, tužky.
 
Krásné prázdniny i dovolené Vám a Vašim blízkým přeje,
Heather

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. července 2011: Prázdniny jsou tady!

Tentokrát nechávám příspěvek plně na vás, milé čtenářky. Můžete posílat...

  • ... fotku,
  • úvahu,
  • báseň,
  • příběh,
  • hádanku,
  • no, zkrátka cokoli.

Jediný spojovací prvek vašich příspěvků, nechť je dané téma, tedy PRÁZDNINY! Za svůj příspěvek získáte trochu čtiva na dlouhé prázdninové večery: Sharon Osbourneová, Pomsta (vydalo nakladatelství JOTA) a průvodce Kudy z nudy - Nejlepší výlety v Čechách , na Moravě a ve Slezsku (vydalo nakladatelství CPress).

Příspěvky posílejte nejpozději 4. července 2011 do 15.00 hodin na redakční e-mail...

pomstakzn