K čemu ráda čichá naše čtenářka s nickem Kobližka už víte, ale přečtěte si celý její příspěvek, za který děkujeme

Krásné jarní dny hned na úvod. Já se celou zimu těším na jedinou jarní vůni a to je vůně pokosené trávy. Nevím čím to je, ale vždycky se smíchem říkám, že pro mě je to takové afrodisiakum. A tady bych chtěla hned v úvodu apelovat na výrobce kosmetiky a parfémů zvlášť - sakra, kdy si už konečně budu moci koupit parfém s vůní čerstvě posekané trávy???

Mě teda sekání trávy není nijak nepříjemné a pokud by nebylo spojeno s příšerným hlukem motorových sekaček,vůbec by mi nevadilo........Představte si, jen si tak v klidu popojíždět a vdechovat tu vůni.....asi jsem trochu ujetá, protože zrovna tak mi voní čerstvá okurka, to se úplně rozplývám. Samozřejmě, že nad sklenicí zavařených okurek už takhle nešílím.

Ale abych tu nebyla za nějakého exota, tak pokud myslíte jen vůně květinové, tak favorit mezi všemi je pro mě prachobyčejný šeřík. To je přímo vůně opojná. Když kvete, chodím kolem něj a zhluboka dýchám, mazlím se s tou vůní a kdyby to šlo, schovala bych si jí někam do zásoby, na horší časy, až bude zima a o šeříku se mi bude leda tak zdát.

A malé, nízké hvozdíky, co šíří svoji vůni na metry daleko, ty taky nesmím opomenout. Mě vlastně vůně provází celý rok, nejsou to jen ty jarní.....a když takhle najednou zaprší a vzduch je cítit po něčem, před čím sotva utečem....ale to jsem si vypůjčila pár slov ze známé písničky. Vůně děště má taky svoje kouzlo. A tak jako se mění vůně během roku, jako je jinak cítit jaro a jinak podzim, tak i já s odloženým kabátem odkládám ty vůně poněkud těžší a s jarem se „oblékám“ do svěžích vůní, vůní vody a moře.

Příjemný voňavý nejen den a celé jaro.Kobližka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Vůně trávy mě také fascinuje, a dokonce mám pro vás dobrou zprávu. Toaletní voda s vůní trávy existuje, sama jsem si ji několikrát koupila. Je od Guerlaine a voní fantasticky. Bohužel, pomalu se přestává vyrábět a dá se těžko sehnat.

Co voní na jaře vám, milé ženy-in? Která vůně vás nikdy neomrzí a nepřestává fascinovat? K čemu právě teď na jaře nejraději čicháte? Na jaké vůně nedáte dopustit? Máte nějakou vůni, která je netypická? Napište nám, podělte se o své dojmy z jara.

redakce@zena-in.cz

Reklama