5c7e5538c9a8eobrazek.png

Aby parfém vydržel dlouhé roky! Tři zásadní rady, co nikdy s parfémem nedělat

  1. Nevystavujte jej světlu. Světlo, denní i umělé narušuje jednotlivé molekuly vůní. Výsledkem je, že se parfém rychle kazí. Nejlépe uděláte, když flakóny vůni uschováte do poličky nebo krabičky z tvrdého papíru/plastu.
  2. Neskladujte flakón v teple. Zvyšováním teploty může dojít k urychlení kazivosti a změny vůně. Jakmile zpozorujete změnu barvy, usazující se částečky na dně skla, je už pozdě. Pokud tedy máte parfémy v koupelně, rychle s nimi pryč. Ideálně do místa, které má stálou teplotu. 
  3. Netřepte s ním. Jestli nosíte oblíbený parfém neustále při sobě, například v kabelce, děláte chybu. Jednotlivé aromatické tóny rychleji ztrácejí oblíbenou vůni. Nejlépe uděláte, když si pořídíte malý flakonek určený na cesty. Můžete ho pořídit již za 80 Kč. Plnitelný rozprašovač v mini provedení mějte neustále při sobě a vůni doplňujte dle potřeby. 

Jak dlouho parfém vydrží?

Na krabičce od parfému jen zřídka naleznete dobu spotřeby. Obecně se uvádí, že vůně vydrží přibližně tři roky od první aplikace. Samozřejmě záleží, jak jej skladujete. Pokud nedodržujete pravidla zmíněná výše, vůně se může zkazit už po pár měsících. Jsou ale parfémy, jež vydrží i mnohem déle. Naopak čím starší jsou, tím lépe voní. Čas některým aromatickým kombinacím hraje do karet.parfe.jpg

V jakých místech na těle je vůně nejintenzivnější?

  • Na pulzujících místech, která jsou nejvíce prokrvená. K pomalému, ale intenzivnímu uvolňování jednotlivých složek dochází na zápěstí, za ušima, na krční tepně, ve výstřihu, v loketních jamkách.
  • Velmi speciální místečko je v zadní části krku, těsně pod vlasy. Každým pohybem hlavy a vlasů se do okolí pomalu rozvíjí líbivá vůně parfému.
  • Jestli parfém záměrně nanášíte na vlasy, dopouštíte se obrovského přešlapu. Vůně se z vlasů sice během celého dne krásně line, ale kštice, i jemná pokožka hlavy trpí. Vlasy se mnohonásobně rychleji vysušují, stejně jako pokožka. 

Kosmetický tip: Aby byla vůně co nejintenzivnější, před aplikací místa natřete tělovým mlékem či olejem bez parfemace. Můžete také vyzkoušet známý trik s vodou. Pro navrácení vůně místo potřete teplou vodou.

Nenechte si ujít:

Reklama