Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma, který je bohatě doplněm i o fotografie. Poslala nám ho čtenářka s nickem átéčko

jaro

Na jaro se vždycky moc těším. Začne totiž jinak vonět i vzduch. Ale ještě předtím, než stačí  cokoliv vykvést, začne vonět hlína. To vždy spěchám do svého kouzelného lesa a fotím si jarní květy. Zjara si člověk všímá i těch nejmenších a nejskromnějších kvítečků.

jaro

Podléšky, fialky, sasanky, petrklíče, hvězdnatce, dymnivky, mechy. A když už ukážou všechny své barvy, tvary a vůně, pak les provoní další, úplně jiná vůně.

les

Vůně mevědího česneku.  Stejně tam chodím dál a všímám si nahořklé vůně rašících pupenů na ještě téměř holých větvičkách, která se mísí s vůní loňského listí.

jaro

Tohle jsou vůně jarního lesa. Já ale miluji i jiné jarní vůně. Vůně zahrad a sadů. Nejvíce se mi líbí vůně narcisků. Těch nejobyčejnějších. Kdysi byla podobnou vůní cítit jedna kosmetika ze Slovenska. 

jaro

Nejraději ale mám, když v jarní podvečer začnou vonět jabloňové květy svou jemnou, nasládlou vůní... Šeříky a konvalinky mi voní také, ale jejich vůně je na mě moc silná.

 A jak se mění vůně ročních období, měním i já své oblíbené parfémky.  Z těch zimních se „převléknu“ do jarních a pak i letních. Přes květinové, svěží, až po vodní, melounové.

Někomu více voní umytá okna a vyprané záclony, já dávám přednost těm přírodním.

átéčko

Máte dobré pozorovací oko. Fotky jsou opravdu moc hezké.

Co vy na to, milé ženy-in? Určitě máte také ráda jaro, ale co se vám na něm líbí nejvíc. Je snad něco, co nemusíte? Co vás na jaře štve? Napište nám, máte poslední možnost, abychom stačili příspěvek ještě vydat

redakce@zena-in.cz

Reklama