Už se Vám stalo, že jste si koupila předpěstovanou bylinku a přes veškerou Vaši péči uhynula? Koupením vypěstovaných, vzrostlých bylinek sice ušetříte čas, přijdete ale o radost a nadšení z vlastního úspěchu, který vám zaručeně pěstování vlastních rostlinek přinese. Vůně bylinek navíc dokáže vyvolat vzpomínku na babiččinu venkovskou zahrádku, chuť na osvěžující čaj nebo zlákat ke klidnému odpočinku s příjemným okolním aroma.

Pěstování bylinek v domácnosti není vůbec složité. Měli bychom si předem rozmyslet, co v kuchyni k dochucení pokrmů nejčastěji používáme a to také pěstovat. Vhodné jsou bylinky, jako je například bazalka, levandule, máta peprná, šalvěj, saturejka, meduňka, měsíček, kopr, majoránka, tymián či koriandr. Některé bylinky se špatně navzájem snášejí. Fenykl bychom neměli vysazovat společně s kmínem, koprem nebo koriandrem, petržel neprospívá dobře ve společnosti máty. Pro úspěšnost výsevu je důležité použít čerstvá semena, buď vlastní z předešlého roku, nebo z hobbymarketu. Čím jsou semena čerstvější, tím větší máme šanci na úspěch. Velký výběr semen nalezneme v OBI.

Bylinky jsou také ozdobou

bylina1Bylinky jsou rostliny nejen užitečné a léčivé, ale i krásné a dekorativní. Ať je pěstujeme uvnitř domu či bytu za oknem, mnohem více vynikne jejich krása při umístění do zdobných nádob a květníků. Sluší jim zejména jednoduché a působivé keramické nádoby, jako např. starý sádelňák či drátkovaný rendlík po babičce, nebo také tzv. jahodový květináč ve tvaru soudku s několika otvory pro růst rostlin. Vynikat budou třeba v proutěném košíku vystlaném igelitovou fólií, nebo jakékoli vhodné nádobě tak, aby nám byly potěšením i pro oko.

Jak správně vysévat?

Abychom se mohli co nejdříve těšit z vlastních čerstvých bylinek, je důležitý jejich včasný výsev a předpěstování. První měsíce jara, kdy slunce získává na síle, a prodlužují se dny, je ten pravý čas k výsevu. Předpěstování bylin je rychlejší, pokud můžeme klíčícím semenům zajistit stabilní teplejší klima s dostatkem světla a pravidelnou zálivkou. K tomu se právě nejlépe hodí domácí prostředí a umístění nádob s výsevem v místnosti za oknem.

Až na některé výjimky bychom měli semena vysévat řídce, příliš hustě vysetá semena nemají velkou šanci na řádný vývoj silných rostlinek. K hustému výsevu se hodí např. pažitka či řeřicha, kterým se daří při růstu v trsu, ovšem jiné bylinky vyžadují více prostoru pro vývoj kořenového systému i nadzemní rozvětvené části. Podle výsevu dělíme byliny na ty, které klíčí na povrchu substrátu a takové, které klíčí pod tenkou vrstvou půdy. Tento údaj by měl být uvedený na obalu sáčku se semeny.

Důležité je světlo a vhodná půda

Důležitý je výběr vhodné půdy, která by měla být dostatečně vzdušná. Nejlepší je klasická zahradní půda, kterou promícháme v poměru 3 : 1 s propraným pískem. Bylinky se nehnojí, protože není třeba, aby narostly zbytečně do výšky. Daleko důležitější je, aby obsahovaly všechny léčebné a aromatické látky, čehož dosáhneme spíše při menším vzrůstu. Také bychom měli být opatrní se zálivkou. Bylinka potřebuje spíše sušší podmínky, než aby stála ve vodě. Pozor si dejte také na škůdce – mšice a svilušky. Ty by mohli rostlinku zahubit. Ekologicky vhodným přípravkem můžeme postřikem škůdce zničit. Každou takto ošetřenou rostlinu je nutné před konzumací pečlivě omýt.

Tip odborníka:

„Další podmínkou zdárného růstu je dostatek světla. Na přiměřeném (nikoliv prudkém) jižním sluníčku vám pravděpodobně budou bylinky vonět více, ale dají se pěstovat na všech světových stranách, pokud budou mít zajištěny dostatek přirozeného osvětlení.“ radí Otto Bezděk z olomouckého OBI marketu.

Přesazování a sušení bylinek

bylina3Rostlinky staré cca 1 měsíc jsou zpravidla dost silné na to, abychom s nimi mohli manipulovat a opatrně je přesadit do větší nádoby, kde budou mít bylinky více prostoru. Jako pomůcku na přesazování použijeme přepichovací kolík. Rostlinky po jedné přesazujeme v dostatečných rozestupech do nové nádoby s řádně navlhčenou zeminou. V prvních dnech po přesazení hlídáme vlhkost půdy a pečlivě zaléváme.

Bylinky, které chceme sušit, je nejlepší sbírat ráno (to jsou aktivní látky v rostlinách nejvíce koncentrované). Pro zachování barvy i aroma, bychom měli bylinky sušit vždy na větraném a stinném místě. Správně usušené rostlinky poznáme podle toho, že je lze snadno rozemnout mezi prsty. Doba sušení bylinek je přibližně 1 týden. Ke skladování jsou nejvhodnější vzduchotěsné uzavíratelné nádoby.

Připravováno ve spolupráci s odborníky z OBI Česká republika s.r.o.

Reklama