S rozkvetlými narcisy pro mě začíná chalupářská sezona. Vždycky se těším, až otevřu okna starého domu a pustím dovnitř čerstvý vzduch. Sundám záclony, stáhnu ubrusy, ložní prádlo a dám se do praní. Mohla bych sice převléknout postele do povlečení ze skříně, ale to není ono. Není nad krásnější spánek než ulehnout do čerstvě vypraného voňavého povlečení usušeného na podkrkonošském povětří.


To mi za tu námahu stojí. Vlastně to neberu jako námahu. Tady je praní něco jako uvítací rituál. Je to radost.

Vytáhnu si na zápraží starou vířivku, napustím ji vodou a peru jak za stara. Mezi stromy natáhnu šňůry a nechám prádlo povlávat ve větru jako plachty plachetnice. Sluníčko ho krásně vybělí a provoní. Každou chvilku se s ním chodím pomazlit. Kdyby mě tak někdo viděl, jak beru látku do dlaní a nořím do ní nos, měl by mě za blázna.


Ba ne, ženy by mě určitě pochopily. Jako moje sousedka na kopečku. Podle šňůr plných prádla vždycky pozná, že teď už budu jezdit každý víkend. Vždycky se tomu směje: Moje prádlo na šňůře je jako vlajka na stožáru.

Ano, vůbec bych se za takovou vlajku nestyděla.

Kdybych si udělala anketu nejvoňavějších věcí světa, jedno z předních míst by určitě obsadila vůně čerstvě vypraného prádla. No jen si to představte. Na okna pověsím čisté voňavé záclonky, na sůl dám čistý ubrus s vázou lučních kytek a večer ulehám do sluncem provoněných peřin.

Aby se mi pak nezdál sen, že se procházím rozkvetlou voňavou loukou.

 

Náš redakční tip pro krásné vůně vypraného prádla:

 

Tak příjemný pocit si nyní můžete kdykoli vybavit díky oblíbené aviváži Silan. Tato značka společnosti Henkel ČR představuje poslední inovaci v péči o tkaniny – Silan Fresh Iris. Vaše oblečení prostoupí výjimečnou, nádhernou a dlouhotrvající příjemnou vůní fialových květů kosatce. Silan Fresh Iris zanechá vaše prádlo po vyprání na dotek jemné a voňavě svěží.

 

 

Více na www.silan.cz

 

 

  

Reklama