Že jsem se zbláznila, teď v zimě? Ne, nezbláznila.

I když nám zahrady a travnaté plácky u domu pokrývá ještě vrstva sněhu, pod ním už se pomalu probouzí živý zelený koberec...

 

Že jsem se zbláznila, teď v zimě? Ne, nezbláznila.
I když nám zahrady a travnaté plácky u domu pokrývá ještě vrstva sněhu, pod ním už se pomalu probouzí živý zelený koberec.
Ano, řeč bude o trávě a sekačkách.
Myslíte, že je to předčasné?

Abyste se nedivili, jaro tady bude coby dup a je nejvyšší čas myslet na zahradní práce a pomocníky, kteří nám ty práce usnadňují.
Já nevím jak vy, ale já se už nemůžu dočkat, až sleze poslední sníh a  konečně se zazelená svěží jarní pažit.
Zelená přeci uklidňuje.
Ovšem do té doby, než vám začne tráva přerůstat přes hlavu.
To pak jde idylka stranou a začíná boj.
A k tomu boji potřebujeme pořádné zbraně.
Kosu a srp?
Kdepak, tyto nástroje patří pomalu do muzea, nehledě na to, že zacházet s nimi už umí málokdo.
Navíc v dnešní době, kdy má trávník funkci spíše estetickou než užitnou, bychom s těmito nástroji asi neobstáli.
Dnes chceme trávník jako na fotbalovém nebo golfovém hřišti.
Hustý a krátký, a toho dosáhneme nejlépe pomocí travní sekačky.
Chvála tomuto stroji, který můžeme bez problémů obsluhovat i my ženy nebo naše děti.

Společnost Andreas STIHL uvádí na český trh nové řady zahradních sekaček VIKING, které jsou určeny k údržbě malých i rozsáhlých travnatých ploch. Společným rysem nových modelů je vysoký výkon, elegantní design a široká nabídka doplňkového příslušenství, jenž usnadní péči o vaši zahradu.

Nová řada sekaček VIKING série 4 navazuje na předešlé osvědčené modely, ovšem s výraznými funkčními a designovými inovacemi. Tato modelová řada je určena především pro menší a střední travnaté plochy. Všechny modely se vyznačují snadným startováním, rotačním ventilačním systémem a možností nastavení výšky sečení v sedmi stupních, v rozsahu 25–70 mm.

 

Sekačky jsou postaveny na jednodílném šasi ze Stapronu, u modelu MB 448 T je toto šasi navíc zesíleno kovovou výztuhou v přední části. Všechny sekačky série 4 umožňují dodatečnou montáž mulčovací soupravy, která při sečení rozmělní trávu na jemné částice. Ty pak padají zpět do drnu a vrací půdě vlhkost a živiny, které potřebuje pro svůj zdravý růst.

 

Rovnoměrné zastřižení travnaté plochy zajišťuje žací ústrojí s rotačně ventilačním systémem. Speciálně tvarovaným žacím nožem je v aerodynamické žací skříni  vytvářen prostřednictvím  silného  proudu  vzduchu sací efekt, který trávu před odseknutím napřímí. Posečená tráva je pak dopravena v optimálním směru do sběrného koše. Plastový sběrný koš má objem 60 l a integrovaný indikátor stavu naplnění.

 

Hlavní rysy sekaček VIKING série 4:

 

·        Systém snadného startování ReadyStart u MB 448/T a MB 455 C

·        Rotační ventilační systém

·        Možnost montáže mulčovací sady

·        Možnost zapojení pohonu kol při sečení v nerovném terénu

·        Stabilní skořepinová skříň z nárazuvzdorného polymeru

·        Verze s elektrickým motorem bez možnosti pojezdu

 

 

Nová generace sekaček VIKING série 6 splňuje nejvyšší požadavky kladené na úpravu trávníku. Šestka v názvu znamená šest důležitých kritérií, které tuto řadu charakterizují: výkon, funkčnost, ergonomie, životnost, komfort a atraktivní vzhled. Série 6 je mimořádně robustní a nabízí bohatý výběr různých variant vybavení. Podle náročnosti jsou k dispozici různé typy systémů pohonu a praktického vybavení, jako je například plynule seřiditelná rychlost pojezdu pod zatížením pomocí variátoru nebo mulčovací souprava Multi-Mäher.

 

Série 6 dokonale a rychle upraví rozsáhlé travnaté plochy až do 2 500 m2. K tomu jsou určeny modely s větší šířkou záběru (53 cm) a výkonnými motory B&S Quantum XTS 60. Práci se strojem usnadňuje pružné uložení tlumicí vibrace mezi motorem a skříní. Velká kola s trakčním profilem a různými možnostmi pohonu garantují dobrý záběr v terénu.


Přijďte se podívat podrobněji na novou generaci travních sekaček značky Viking.

 

Reklama