Britská autorka Rowan Coleman si na počátku své spisovatelské kariéry nikdy nemyslela, že se její knihy budou prodávat po celém světě, natož překládat do dalších jazyků. Rowan je totiž regulérní dyslektička, přesto si psaní zvolila za svou hlavní profesi. V románech se věnuje velkým tématům, které dokáže popsat bez sentimentu, sladkobolnosti a klišé.

První knihou v češtině byla Kniha vzpomínek popisující pomalý nástup Alzheimerovy choroby u matky dvou malých dětí.

Aktuální novinka RODINA ZE DNE NA DEN je její již čtvrtou knihou, která vychází v oblíbené edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství DOMINO, a volně navazuje na předchozí Matkou ze dne na den. Do češtiny přeložila z originálu The Accidental Family Květa Palowská, vychází 7. září.

rodina

Rodina ze dne na den, Rowan Coleman

Před šesti měsíci se Sophie Millsová vzdala všech vymožeností velkoměsta a odstěhovala se z Londýna na venkov. Neměla jinou volbu: do jejího života nečekaně vpadly děti její zemřelé kamarádky, o které se musela postarat. Začátky byly těžké, ale dnes už Sophie ví, že obě holčičky miluje. A zároveň v ní sílí pocit, že miluje také jejich otce, i když ho vlastně moc nezná…

Značkové lodičky skončily ve skříni – ostatně kam by je tady v Cornwallu nosila? Dříve bývaly téměř součástí její osobnosti, ale teď se staly nepotřebným krámem, který dala dětem na hraní. Sophie nad tou proměnou žasne: najednou nepotřebuje nic z toho, co pro ni bývalo nezbytné, a je prostě šťastná. Ano, občas se vyděsí obrovské odpovědnosti, kterou přijala, ale po většinu času je z ní spokojená máma.

Sophie váhá jedině nad tím, jestli má do svého života přijmout i Louise. K tomu, aby se stala matkou ze dne na den, ji donutily okolnosti. Ale založit ze dne na den rodinu, to už je otázka volby. A Sophie váhá: miloval by ji Louis i za jiných okolností? Nevidí v ní jen jakousi náplast za zemřelou ženu? A dokáže ona sama žít s vědomím, že její případné partnerské štěstí stojí na smrti kamarádky? Spousta otázek, na které Sophie hledá odpovědi… Bude je umět nalézt?

Rowan Coleman je autorkou těchto knih – všechny nakladatelství DOMINO:

Kniha vzpomínek, Není co ztratit, Matkou ze dne na den, Rodina ze dne na den.

Reklama