61e69af71f13fcl.jpg
Foto: Shutterstock

V roce 2018 se herci pobavili na účet Ryana Reynoldse, když mu řekli, že tématem společného vánočního večírku jsou ošklivé slavnostní svetry. Jediný, kdo se ovšem na akci v takovém kousku oblečení objevil, byl právě Ryan Reynolds. Od té doby ovšem herec svetr každoročně využívá k tomu, aby konal dobro a shání pomocí něj peníze pro kanadskou nadaci SickKids Foundation, která má mimo jiné na starosti provoz nemocnice pro děti.

Již několikátým rokem je ošklivý svetr symbolem kampaně na pomoc zmíněné nadaci. Herec v něm pro ni například natáčí videa apod. V roce 2021 se podařilo vybrat prostřednictvím příspěvků rekordní částku. Jde o více než 850 tisíc dolarů, tedy více než 18 milionů korun.

Ryan Reynolds navíc udělal ještě další dobré gesto. Nechal vyrobit trička ve stejném designu, jako je svetr. A ta následně daroval pracovníkům první linie, kteří se musejí vypořádávat s pandemií covid-19.

„Děkujeme, že jste pomohli tomuto ošklivému svetru získat více než 850 tisíc dolarů pro nadaci Sick Kids Foundation. Proměnit něco ošklivého v něco krásného je to, co Sick Kids dělají každý den,“ napsal herec na svém Instagramu.

Zdroje: Instagram, Ladbible, Toronto CTVnews, Movieweb

Reklama