Jak vidí dnešní dobu, nám napsala čtenářka Simič. Podle ní se ze všeho dělá velká věda a hodně lidí nepřemýšlí a nechají se zviklat i k nesprávným věcem.

Souhlasím s Vaším názorem, milá Simič, všeho s rozumem a mírou. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký den všem.

Připadá mi, že se dneska ze všeho, ale úplně ze všeho dělá velká věda. Komár z velblouda. Z prkotin velký humbuk. Z maličkostí nafouknuté aféry. Příjde mi, že nás všude a všichni jen straší. Hodně pijte! Málo jezte! Nepobývejte na sluníčku! Nestresujte se! Nekupujte to a to! Nechte se na všechno a proti všemu očkovat! A tak dále a tak dále.... Připadá mi, jako by ze světa úplně vymizel ten pověstný zdravý selský rozum. Lidi se jak stádo nechají zviklat k věcem, které by je mnohdy ani nenapadly. Ale protože se o tom všude a pořád píše, mluví, diskutuje, čte, tak lidi dříve či později podlehnou a začnou dělat to, co je zrovna in a v módě. Já piju pokaždé, když si tělo řekne. A myslím si, že to tak stačí. Nikdy jsem nebyla dehydrovaná a vysušená s jazykem přilepeným k patru. Denně vypiju tak dva litry tekutin a myslím si, že víc není třeba. V létě je spotřeba tekutin samozřejmě o něco vyšší, ale to je podle mě u všech Rozhodně nepatřím k těm, kteří s sebou všude vláčí plné petky a potom půl dne stráví na záchodě, protože fungují jako průtokový ohřívač. Důležitější podle mě je, co pijete. Když se někdo nalévá jen obyčejnou vodou, může si časem odrovnat ledviny. Když někdo chlemtá přeslazené limonády, užene si tak akorát cukrovku. Kdo pije pivo, zadělává si na solidní pivní mozol a pořádnou opici. Ano, nejsem proti dodržování pitného režimu. Ale s rozumem. Stejně je vždy nejlepší ta pověstná zlatá střední cesta. Všeho s mírou a nic se nesmí přehánět!

Mějte hezký den, Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás tentokrát získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

Jako vždy pište na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju a přeju hezký den!

caj4caj5

Reklama