Také znáte ten strašný zvuk budíku? Jste zachumlaná v peřinách, je vám krásně teplo, zdá se vám o dovolené na pláži a najednou ten příšerný hluk. Jednou rukou praštíte do té hnusné věci, abyste ji umlčela, a druhou rukou si zakrýváte hlavu peřinou. Zase ráno!

 

Když to dobře dopadne, máte za sebou osm hodin (někdy i více) posilujícího spánku. Pokud jste spala méně, pak se nabízí několik důvodů, proč k tomu došlo:

 

1/ Promilovala jste s partnerem část noci.

2/ Nemůžete spát z důvodu stresu.

3/ Byla jste večer na oslavě, v kině, v divadle a nedostala jste se do postele včas.

4/ Vaše druhá polovička chrápe, jako když pilou řeže.

5/ Miminko probrečelo celou noc.

6/ Sousedi hulákali až do rána.

 

Já osobně znám velice dobře důvod č. 4.

 

Můj milovaný se mnou ze začátku vztahu sdílel jeden polštář a jednu peřinu. Tulila jsem se k němu a upadali jsme spolu večer do bezvědomí a ráno se z něho probouzeli.

 

Později byly potřeba dva polštáře a dvě peřiny, ale i tak byl spánek posilující.

Jak šly roky, koupili jsme si velikánskou postel a každý z nás spal na jedné straně velkého letiště. Problém nebyl v intimním životě, ale v chrápání.

 

V lékárně jsem si zakoupila špunty do uší a každý večer si zvukovody ucpala voskem. Neslyšela jsem nic, pouze jeho chrr, chrr.

 

Začala jsem s peřinou jako náměsíčná obcházet byt a hledat místo, kam hlavu složím a zaberu na několik hodin. Vystřídala jsem obývák, dětské pokoje, dokonce i v kuchyni na zemi jsem občas zalehla.

 

Partner byl natolik ohleduplný, že se rozhodl navštívit kliniku a nechat si laserem odstranit měkké patro. Když opomenu cenu a příšernou jeho bolest, dodnes vzpomínám na ten strašný puch  spáleného masa, který byl kolem něho cítit. Ale pozor! Spal jako miminko. Byla jsem šťastná. Opět jsme se k sobě tulili pod jednou peřinou.

 

Bohužel na mou druhou polovičku působila operace jen půl roku. Pak mu měkké patro dorostlo a dnes zase poslouchám jeho chrr, chrr. Používám voskové špunty největší velikosti, občas si dám skleničku vína, abych rychleji usnula. S přikrývkou po bytě obcházím i nadále a někdy závidím našemu pejskovi, že ten pelech sdílí sám.

 


 

 

Středeční téma je SPÁNEK

Spíte ráda/nerada?

Máte problémy se spaním?

Chrápete nebo chrápe váš partner?

Máte oddělené ložnice?

Jste náměsíčná?

Máte svoji ložnici vymazlenou do růžova nebo modra?

Představte si, že bychom nemuseli spát. Co by se vše stalo?

 

Na vaše příspěvky se těší

 

redakce@zena-in.cz

 

editorka Šárka