Ve středu 18. června proběhla v pražské Lucerně premiéra filmu režiséra Romana Kašparovského Všiváci, který se pyšní hvězdným obsazením. Na slavnostní projekci snímku se tak sešly v současné době neobsazovanější čeští herci jako Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Jiří Mádl, Tereza Voříšková, Aneta Krejčíková, Andrea Kerestešová nebo Nikol Moravcová.

casdaw

Více než osm set hostů si mohlo vychutnat film o dvou bratrech, které rozdělila jedna žena, spolu se všemi tvůrci a jejich rodinami včetně ředitele České televize Petra Dvořáka nebo generálmajora Aleše Opaty. Reakce diváků po odchodu ze sálu byly nadšené a oslava úspěšné premiéry se protáhla až do brzkých ranních hodin. Návštěvníci si mohli také vychutnat lahodné drinky z oblíbené Jameson irish whiskey. Po skončení filmu se Jameson bar stal z jedním nejnavštěvovanějších míst.

cssd

A kdo by na film, kde je hned několik zajímavých rovin, měl jít podle představitele válečného veterána a otce dvou dětí Ondřeje Vetchého do kina? „Doporučil bych ho všem dospívajícím a hlavně dospělým lidem, protože jsem přesvědčený o tom, že drtivá většina z nich se bude schopna s některou postavou nebo situacemi příběhu identifikovat. Navíc způsob, kterým je film formálně odvyprávěný, přináší ne zcela standardní styl. Je prostě jiný, než na jaký jsme většinou u českých filmů zvyklí.“

dwaad

Jiří Langmaer ve filmu hraje neurochirurga, který nemůže zapomenout na svoji první zesnulou lásku, kterou sdílel se svým bratrem v podání Ondřeje Vetchého, a utápí se v alkoholu a nezávazných vztazích. Filmové natáčení se ho dotklo i v osobní rovině. „Natáčelo se ve stejné nemocnici, kde mne dávali dva roky předtím dohromady po těžkém úrazu páteře,“ prozradil.

csd\

Zdroj:Tisková zpráva

Reklama