Foto: Shutterstock
Na jedné straně je tu nárůst domácího násilí a na straně druhé mohou mít některé oběti omezené možnosti o tom někomu říct, protože jsou stále pod dohledem svého tyranského partnera. Lidé na sociálních sítích tedy začali sdílet univerzální signál, kterým mohou lidé v ohrožení na svůj problém diskrétně upozornit.
V době, kdy jsou jedním z hlavních způsobů komunikace videohovory, se to obzvlášť hodí. Oběť domácího násilí totiž nemusí používat kódovanou řeč ani nic podobného. Gesto se dá použít nenápadně ve chvíli, kdy se agresor na oběť zrovna nedívá. Člověk, kterému je gesto určeno, by měl následně zavolat na tísňovou linku a s obětí domácího násilí komunikovat jen prostřednictvím jednoduchých otázek, aby útočník nepojal podezření.
Nový komentář
Komentáře
V době, kdy jsou jedním z hlavních způsobů komunikace videohovory - opravdu? Nevím, já to nepoužívám, normálně telefonuju, nebo píšu maily.
Kameru na počítači mám přelepenou, a videohovor jsem použila v životě dvakrát, v obou případech šlo o hovor pracovní, a jen proto, že druhá strana na tom trvala, že mě chce vidět, mně by to bylo fuk. Takže jsem poněkud překvapena, že by to měl být hlavní způsob komunikace. 
O gestu jsem nevěděla, je dobré to vědět.
To je dobré vědět, super věc
O gestu jsem nevěděla, tak jsem zase o něco chytřejší, třeba jednou někomu pomůžu. :)
Útočník/násilník je úplně hloupý a na sociálních sítích si to nepřečte, že.
Reklamy jsem si všimla v TV a hned to probrala s dcerou. Je důležité se dívat a je důležité mít šanci k obraně pokud je na komkoli pácháno jakékoliv omezování. Chybí mi zde tel. č. kam se obrátit o pomoc.