naše čtenářka s nickem sustama vyslechla hovor malého chlapce s maminkou v obchodním centru. Chlapec se dost nevybíravě dožadoval nového telefonu. Naše čtenářka žasla, jak je vůbec možné, aby kvůli mobilu byly děti tak sprosté

Přeji všem krásný a úspěšný den,

co bych k používání telefonu napsala...jsem již stará paní, a mobil mi kupuje dcera, protože nikdy neví, co mi má koupit na vánoce. Teda ob jeden rok dostávám nový mobil. Potřebuji, aby tam byla větší písmena, aby se mi to dobře mačkalo, a používám mobil pouze k přijímání hovorů. Nebo ještě když volám kamarádkám, vnoučatům a nebo když se potřebuji objednat k zubařce.

  Na nějaké aplikace, nebo co to tam píšete, to ani nevím co je a jak to funguje. Ale nedávno jsem byla v obchodním centru s vnučkou, a šel tam asi 7,8letý chlapeček s maminkou. Byl teda velmi drzý až sprostý, a vyžadoval po ní nějaký nový mobil s něčím, ani si to nepamatuji, jak to říkal, a že on je snad jediný zaostalý ve škole a všichni se mu smějí, že má nějaký starší mobil.

Myslela jsem, že mě šálí sluch a když mu řekla, že na to nemá, tak se vyjádřil velice škaredě, ani to nebudu snad psát. Prosím Vás, je to vůbec možné, aby kvůli mobilu byly děti tak sprosté a bylo to pro ně víc, než rodiče...vždyť to už je závislost. Moje děti, i vnoučata mobily mají, ale musely si na ně vydělat.a to je správné. Vím, že takový prcek si vydělat moc nemůže, ale myslím, že ani mobil nepotřebuje.

 Mně nejvíc těší to, když se můžu v mobilu dívat na fotky svých pravnoučat, na to je dobrý, a taky že je můžu kdykoliv slyšet. Jinak nevyužívám nic.

sustama

Milá sustama. Taky občas koukám, jaké moderní „mašinky“mají děti na prvním stupni základní školy. Mobil se dnes stal prestižní záležitostí a kdo nejde s dobou, je v očích ostatních trapný zaostalec. Obávám se , že rodiče raději koupí drahý mobil, který ani sami nemají, jen aby se jejich dítě nestalo obětí šikany ze strany spolužáků

Text nebyl redakčně upraven

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nachají „odbýt“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

CO MŮŽETE ZÍSKAT ZA PŘÍSPĚVEK?

kazeta

Reklama