Další milý příspěvek na dnešní téma poslala čtenářka Jana. Co myslíte, kouká na mobil, nebo nosí hodinky?

Dobrý den, při čtení příběhů o hodinkách jsem se musela usmát. Příběhy jsou krásné a vtipné... Všichni jsme tak trochu otroky času a většina maminek je i velmi schopnými manažerkami, které zvládnou rozplánovat den tak, aby vše klapalo a přesně do sebe na minutu zapadalo. Nic jiného nám v dnešní uspěchané době asi nezbývá. Zažíváme s nimi a tím pádem i s časem spoustu veselých i smutných příběhů.

Hodinky už dnes dávno nejsou ničím neobvyklým, přesto pro mě a určitě i pro ostatní starší čtenářky jsou věcí, která je výjimečná a cenná. Vždyť vždycky když měl někdo nějaké jubileum nebo výročí, osobní nebo pracovní, byly to hodinky, které dostal jako cenný dar.

Já dnes už tolik nepospíchám, jako dřív, na svoje první hodinky si ale vzpomínám naprosto přesně. Byly značky Chaika, přivezla mi je babička a přesto, že nebyly asi úplně nové, byly pro mě darem nad dary...měla jsem přece svoje první hodinky..

Bylo mi 7 let a celý večer jsem se učila, jak je správně natáhnout a taky mi musela mamka vysvětlit, že i když tam nejsou číslice, ale jen „podivné“ znaky (římská čísla), jsou hodinky funkční. Byl to pro mě prostě bezva dárek a těšila jsem se, až je ukážu ve škole všem okolo. Radovala jsem se -..no, jako malá holka.

Dneska mám hodinky dvoje (a přiznám se, že je moc nenosím, radši koukám na mobil), jsou krásné, moderní, malé - prostě bezva, ale někde v koutku duše stejně vím, že ty moje první velké s poškrábaným ciferníkem byly nějak hezčí :-)).

Jana

No jasně prvenství má něco do sebe

A co vy milé ženy-in, napíšete ještě některá na dnešní téma? Nebo jste už myšlenkami někde v přírodě? Ještě něco stihneme vydat, tak si pospěšte a pak hurá na víkend.

Pište na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama