Situace, ve které se minulý rok ocitli manželé Jana (34) a Pavel (38), je vám možná povědomá, protože podobné problémy řeší dnes a denně tisíce mladých rodin v České republice. Jana a Pavel mají tříletou dceru a na dalšího potomka se právě těší. Jana, která je původní profesí účetní, zůstává na mateřské dovolené, ale občas pomáhá manželovi v podnikání, protože se nechce cítit na mateřské izolovaná. Pavel je podnikatel, který si zvolil velmi zajímavý obor podnikání – má květinářskou a zahradnickou firmu.
Jana s Pavlem se brali před pěti lety a dříve, než se nastěhovali do bytu 2+kk po babičce, bydleli v pronajatém bytě. Nyní, jak dcera roste, zdá se byt čím dál menší. Navíc čekají miminko, takže budou brzy potřebovat ještě více prostoru.
Když zjistili, že by potřebovali větší byt, začali počítat. Jana je na mateřské a ještě několik let na ní zůstane, Pavel má nepravidelný příjem, podle toho, jak jdou obchody. Občas se mu zadaří větší zakázka, díky které mají momentálně uspořeno celkem 300 000 Kč. Protože s malými dětmi není snadné pouštět se do složitějších rekonstrukcí, vyhlédla si rodinka byt 3+kk na pražském sídlišti, který je kompletně zrekonstruován. Cena, za kterou byt mohou získat, je 1 500 000 Kč.
Když si na to Jana s Pavlem sedli a provedli pár jednoduchých propočtů, zazářil na jejich tvářích radostný úsměv. Peníze dohromady dají a ani si nemusejí půjčovat od rodičů! Vždyť přece už dříve mysleli na zadní kolečka a tak mají v rámci stavebního spoření se Stavební spořitelnou České spořitelny nastřádáno 140 000 Kč. 900 000 Kč dostanou při prodeji stávajícího bytu a z manželova podnikání mají naspořeno 300 000 Kč. Od stavební spořitelny dostanou úvěrdo výše cílové částky, která dělá 300 000 tisíc. Celkem tedy budou mít k dispozici 1 500 000 Kč, přitom splácení úvěru po dobu 10 let nezatíží rodinný rozpočet. A co je hlavní, děti budou mít vlastní pokoj a rodiče také svůj klid.

Tip pro vás: Chcete i vy vyřešit svou bytovou situaci a potřebujete poradit? Buřinka pro vás zavedla novou službu nazvanou „Zpětné volání“. Nemusíte volat vy, zavolá vám buřinka. Jak postupovat? Stačí vyplnit jednoduchý formulář na internetu (jméno, telefonní číslo, e-mailovou adresu, dotaz) a zvolit si den a čas zpětného volání. Pracovník zákaznického centra v objednaném čase zavolá a dotaz zodpoví. Pokud by vás v určenou dobu na uvedeném čísle nezastihl, přijde odpověď na dotaz zašle elektronicky. Přenos dat je zabezpečen před zneužitím. Stavební spořitelna České spořitelny poskytuje tuto službu zdarma, klient neplatí ani telefonní poplatky.

Další informace o úvěrové problematice stejně jako formulář pro objednání zpětného volání najdete na stránkách www.burinka.cz.
Reklama