S nástupem dětí do škol právě takové riziko hrozí. Poradíme vám, jak předejít nechtěné vší kalamitě a jak se s ní vypořádat, když už vás navštíví.

Veš je parazitický hmyz, který si udělá domov z vašich vlasů, bude hodovat na vaší krvi a obtěžovat vás svým pohybem dokud ho nadobro nevypudíte. Chce to pořádnou dávku trpělivosti a hlavně kvalitní zbraň proti vším. Po zahájení školního roku je jen otázkou času, než se vši mezi dětmi rozšíří a v momentě, kdy se zavlečou k vám domů, jedná se o velmi vážný problém. Veš se rozmnožuje velmi rychle a za celý svůj život, který trvá okolo 3–5 týdnů, samička do vlasů naklade 50–150 vajíček (hnid), během jednoho týdne se pak z vajíček vylíhnou larvy a za 17–25 dní jsou z nich dospělé vši schopné dalšího rozmnožovacího cyklu.

Dveře veškám uzavírá prevence

Po první zmínce o veškách v okolí je třeba zakročit hned od začátku např. preventivním šamponem Vamousse. Ten při dlouhodobém užívání zabíjí vši rychle, takže takovou prevencí zásadně snížíte riziko vypuknutí vší kalamity. Malou dávku preventivního šamponu 6142fd9e6ffa1blobid0.jpgVamousse jemně vmasírujete do pokožky vlasů a po celé vlasové délce. Následně ho necháte působit 3 minuty a vlasy pořádně opláchněte. Po umytí vlasy zůstanou krásně jemné, poddajné a co je hlavní, účinně působí na zničení nedetekovaných vší u dětí i dospělých. Vamousse neobsahuje žádné pesticidy ani silikonové oleje a poradí si i s tou nejodolnější schovanou vší. V rizikovém období používejte preventivní šampon Vamousse po dobu minimálně 2 týdnů.

Vši odpuzují také silně aromatické byliny – šalvěj, rozmarýn, levandule nebo až extrémně aromatické tre tree. „Nákaze se dá předejít, budete-li pravidelně přidávat pár kapek esenciálního oleje do šamponu při každém mytí vlasů. I tea tree olej nanášený za ouška může být i účinná prevence,“ říká PharmDr. Kamila Horníčková z odborné poradny největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz.

Prostě jim nedáte šanci

Někdy se nepodaří vetřelce detekovat včas a jejich výskyt zjistíte až když se pohodlně zabydlí ve vaší kštici. Je potřeba urychleně vyhledat pomoc, kterou může použít celá rodina. Na trhu je přípravků spousta, ale například Pěna pro odvšivení Vamousse má oproti konkurenci jednu velkou výhodu: na likvidaci vší i hnid stačí jedna jediná dávka. Vamousse pěna začíná být účinná hned po 15 minutách od nanesení na pokožku a po celé délce vlasů a spolehlivě odstraní 100 % vší a hnid. Nakonec je potřeba zbytky hnid pořádně vyčesat z vlasů hřebenem všiváčkem, který je také součástí balení a vlasy umýt obyčejným šamponem.

vsa1.jpg

Oba produkty zakoupíte z pohodlí domova v největší lékárně na českém internetu www.lekarna.cz, kde vám tým odborných lékárníků poskytne všechny potřebné informace týkající se vašeho zdraví a krásy.

Další dobré rady, jak vyhnat vši z bytu

  • Vyperte veškeré oblečení, povlečení, ručníky a ostatní předměty, s nimiž zasažená osoba přišla do styku před ošetřením. Nastavte pračku na cyklus s vyšší teplotou (nad 50 °C).
  • Předměty, které nelze prát, vyčistěte chemicky, nebo je uložte do utěsněného vzduchotěsného igelitového pytle a uskladněte na 2 dny.
  • Vysajte nábytek, koberce, běhouny, podlahy, sedačky v autě a jakékoli jiné místo, na kterém zasažená osoba seděla. Filtr vysavače poté bezprostředně zlikvidujte.
  • Kartáče a hřebeny nakažené osoby namočte do horké mýdlové vody alespoň na 10 minut, čímž je dezinfikujete.
  • Nedovolte členům rodiny přicházet do styku s polštáři, postelemi, nábytkem, koberci nebo měkkými hračkami, s nimiž byla v kontaktu zasažená osoba, dokud je důkladně nevyčistíte.

Nechte si poradit: v Lékárna.cz je lékárník vždy po ruce

Největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz má nejen širokou nabídku přípravků proti vším včetně uvedených přípravků, ale také je pro vás k dispozici odborná poradna. Poradit se s lékárníky o výběru vhodného přípravku nebo o jejich kombinaci nebo jen o svém zdraví můžete prakticky kdykoli. Lékárníci poradí ochotně a rádi, jejich pomoc si můžete vyžádat kdykoli osobně po telefonu, mailem nebo v chatu, můžete si také samostatně dohledat i e-booky k určitým obtížím nebo odborné články.

Více na LEKARNA.CZ
6142fd1fb8a17obrazek.png

Reklama