Rádi byste si zpříjemnili život moderními spotřebiči, ale bojujete o každý centimetr? Žádný problém. Máme pro Vás tipy na užitečné pomocníky, kteří zastanou více funkcí najednou bez kompromisů na výsledku. Nevěříte? Přesvědčte se s námi!

Dokonalé pokrmy bez zbytečné námahy

V některých domácnostech, kde je boj o každý centimetr, může být opravdu chytrým řešením tzv. multifunkční mikrovlnná trouba, které v sobě spojuje výhody mikrovlnky a klasické pečicí trouby. Zatímco se mikrovlny postarají o rychlé vaření, horkovzdušná funkce poslouží stejně jako tradiční pečicí trouba a umožní péci s křupavou kůrčičkou na povrchu, grilovat, nebo rozpékat. Spotřebič vám tak ušetří nejen místo, ale i spoustu času, protože příprava pokrmů je mnohem rychlejší. V nabídce jsou i multifunkční mikrovlnné trouby, které dovedou i vařit v páře a přitom je lze umístit do horní skříňky, nebo naopak volně stojící modely, které např. postavíte na pracovní desku nebo středně vysokou skříňku a na své stávající kuchyni nemusíte nic měnit. Nebo můžete sáhnout po parní troubě kombinované s klasickou pečicí troubou a připravovat jídla pro své blízké obzvlášť šetrně.

 

Multifunkční mikrovlnná trouba Whirlpool JT 479 IX, BL

Whirlpool

Multifunkční volně stojící mikrovlnná trouba Whirlpool z řady JetChef Premium vaří, rozmrazuje, ohřívá, peče, griluje, smaží, a dokonce i vaří v páře, a spojuje tak výhody několika spotřebičů. Díky inteligentní technologii 6. smysl kontroluje a neustále upravuje parametry přípravy pokrmů, šetří energii a také se snáze ovládá. Funkce Bread Defrost slouží k rychlému rozmrazování pečiva, funkce Steam & Boil kombinuje vaření ve vodě a v páře. Pokrmy jsou tak uvařené za kratší dobu a lépe si zachovají vzhledové i nutriční vlastnosti. Zeleninu, pečeni, rybu nebo koláče připravíte křupavé na povrchu a šťavnaté uvnitř díky funkci Crisp a stejnojmennému speciálnímu talíři. Jedná se o unikátní technologii vyvinutou společností Whirlpool pro multifunkční trouby, která efektivně kombinuje působení grilu, mikrovln a speciálního Crisp talíře. Vnitřní objem trouby Whirlpool JetChef Premium je 33 l, průměr otočného talíře, který lze v případě vaření velkých porcí i zastavit, je 36 cm. Cena v nerezovém (JT 479 IX) i černém (JT 479 BL) provedení je 9 990 Kč s DPH bez RP.

Whirlpool

Mikrovlnná trouba s vařením v páře Hotpoint MN 512 IX HA

Model s kapacitou 22 litrů je elegantní variantou trouby do horní skříňky v neutrálním nadčasovém designu s lakovaným interiérem a dotykovým displejem. Disponuje technologií Multiwaves, díky níž jepečení, ohřívání a rozmrazování rovnoměrnější, čas přípravy kratší a spotřeba energie nižší. Nabízí také vaření v páře a rozmrazování Dynamic Defrost. Cena je 10 490 Kč.

 

Parní trouba MS 998 IX HA: tři metody přípravy pokrmů – pára, horkovzdušné pečení, pára a horký vzduch

Whirlpool

Nová kombinovaná parní trouba s výškou 45 cm představuje perfektního pomocníka pro zvýraznění přirozené chuti potravin připravených lehkým a zdravým způsobem. Díky přizpůsobování vlhkosti a teploty jsou pokrmy zvenku křupavé a uvnitř křehké. Nová parní trouba je maximálně všestranná. Kromě funkce vaření v páře je možné použít i funkci horkovzdušné pečení s ventilátorem, které zaručí křupavou kůrku i u velmi jemné přípravy jídla za kratší čas. Zároveň nabízí možnost tyto dvě funkce – páru a horký vzduch – kombinovat. Trouba je ideální i pro rychlé rozmrazování, ohřívání či vaření. A pokud si pomýšlíte na větší změnu v kuchyni, tuto troubu ideálně doplňují i další spotřebiče Hotpoint ve stejném designu včetně klasické a multifunkční mikrovlnné trouby, kávovaru nebo ohřevné zásuvky. Cena je 29 990 Kč vč. DPH.

 

Čisté a suché prádlo i v panelákové koupelně

Každý z nás touží po čistém a voňavém prádle, a proto je pračka naprosto neodmyslitelnou společnicí našich životů. Ne každý z nás ale vidí rád šňůry nebo věšáky s prádlem po bytě, tím spíš, pokud nemáte balkón nebo neholdujete pestré výzdobě pod okny v italském stylu. Tam, kde není centimetrů nazbyt, je vytouženým řešením kombinovaný spotřebič, tedy pračko-sušička. Nejen, že si nežádá místo o nic větší, než její sestra pračka, ale navíc si dovede poradit třeba s právě vypranými ručníky a osuškami, a rovnou na prací fázi navázat sušením, aniž byste museli prádlo přendávat. Bude na vás tak jakou mávnutím kouzelného proutku čekat čisté, měkoučké a voňavé prádlo, které můžete rovnou vyskládat do skříně.

 

Tichá velkokapacitní pračko-sušička Hotpoint Aqualtis AQD970D 49 EU/B s osobitým vzhledem

WhirlpoolPředem plněná pračka se sušičkou Hotpoint Aqualtis má nejen osobitý vzhled, ale také chytré funkce, které pečují o vaše prádlo s největší péčí s ohledem na jeho vlastnosti. Tlakové senzory a inteligentní čerpání systému Care Technology rozpoznají množství a typ prádla a kontrolují přesnou hladinu  vody v bubnu, díky tomu dosahuje energetické třídy A. Kapacita praní je 9 kg, sušení 7 kg. Speciální bezuhlíkový motor spojený se třemi odhlučněnými panely upevněnými z vnitřní strany zařízení zajišťují tichý chod.

Vybavena je 4 automatickými úrovněmi sušení s různou hladinou zbytkové vlhkosti pro nejlepší péči o vaše prádlo (“K žehlení“, „Ramínko“, „Prádelník“ a „Extra suché“). Standardní nabídka programů praní je rozšířená o speciální antibakteriální cyklus. Cyklus Vlna obdržel certifikát Woolmark Platinum Care pro nejlepší péči i o nejcitlivější tkaniny. Cena je 19 900 Kč.

 

Nová pračko-sušička WHIRLPOOL WWDC 9614 S v energetické třídě A šetrná k prádlu

WhirlpoolSkvěle se hodí například do menších koupelen, kde nezabere mnoho místa a přitom zastane funkce dvou spotřebičů najednou. Vyprat najednou můžete až 9 kg prádla, usušit až 6 kg. Unikátní technologie 6. smysl se postará o tu nejlepší péčí o vaše prádlo s minimem spotřebované vody a energie. Nabízí 16 programů včetně programu praní a sušení, který zvládne oboje za pouhých 54 minut. Nechybí ani program pro praní ve studené vodě, rychlé praní do 30 minut a další. Buben pračky navíc umí speciální pohyby SoftMove, které v kombinaci s šetrným povrchem perfektně pečují o vaše prádlo. Je vybavena také parním programem. SteamCare slouží proti pomačkání vláken. Vaše prádlo tak bude vždy v perfektní kondici. Cena je 17 490 Kč.

 

Pračka se sušičkou Indesit INNEX XWDE 961480X WSSS EU na jeden stisk tlačítka

WhirlpoolKombinovaná pračka se sušičkou Indesit INNEX XWDE 961480X WSSS EU disponuje, podobně jako pračky stejné designové řady, tlačítkem „Push & Wash + Dry“, u kterého díky patentované programovací technologii stačí jeden stisk k zapnutí spotřebiče, automatickému nastavení univerzálního pracího a sušícího cyklu a spuštění programu. Univerzální program „Push & Wash + Dry“ je koncipován pro kapacitu 3 kg prádla v kombinaci bavlny a syntetiky, praní na 33°C po dobu 44 minut a následné sušení při teplotě 63°C.

Pračka se sušičkou je vybavena dalšími 14 pracími a sušícími cykly pro 9 kg prádla praní a 6 kg prádla sušení s klasickým způsobem nastavení včetně speciálních programů - cyklus Osvěžení prádla za pouhých 30 minut, Express Wash & Dry za 45 minut vypere a vysuší 1 kg slabě znečištěného prádla, programy pro účinné odstranění skvrn s předvolbou jejich původu (Jídlo, Práce, Outdoor), speciální péče o sportovní funkční oblečení a obuv, antialergenní program nebo cyklus pro černé oděvy.

Úspory v energetické třídě A dosahuje díky automatickému rozpoznávání množství prádla a systému Drying Balance, který v průběhu sušení elektronicky hlídá teplotu a čas dle nastavení úrovně sušení. Hlučnost je snížena využitím bezuhlíkového motoru, maximální rychlost odstřeďování je 1400 ot. /min., ovládání usnadňuje velký digitální displej. Pračka se sušičkou je v barevném provedení bílá se stříbrnými dvířky. Cena je 12 990 Kč.