Člověk běžně využívá jen 15 až 20 procent svého mozkového potenciálu. Umíte si představit, že byste dokázali využít celých 100 procent? Všemocný to dokáže. Má to ovšem jeden háček…

všemocný

Nový americký snímek Všemocný (Limitless) je dobře namíchaný mix s patřičnou dávkou thrilleru, scifi ale i parodie. Není divu, že u amerického publika již trhá rekordy v návštěvnosti. Velký potenciál na velký úspěch má však i u českého publika.

všemocný

Tableta denně a jste všemocní

všemocnýEddie Morra (Bradley Cooper) je neúspěšný spisovatel, který žije ze dne na den. Marně se snaží dokončit svou knihu a překonat pocity bezradnosti. Ve chvíli, kdy se nachází na úplném dně – chtějí ho vyhodit z práce, opustí ho jeho přítelkyně a hrozí i to, že přijde o střechu nad hlavou, srazí se náhodou na ulici s bratrem své ex-manželky, který rozhodně nepatří mezi obchodníky se starožitnostmi. Tak se Eddie dostane k zázračným pilulkám. Stačí jedna denně a není nic, co by nezvládl. Má nevyčerpatelnou energii, je schopen se za den naučit cizí jazyk, za čtyři dny napsat knihu, obrazit všechny noční kluby ve městě a obšťastnit hned několik žen za noc, nebo vydělat velké peníze na burze. Eddieho život se zkrátka velkými skoky blíží k naprostému vrcholu. Stává se tajemným a smetánkou nepřehlédnutelným boháčem. Opět získává srdce své milované přítelkyně Lindy (Abbie Cornish). Problém nastává, když pilulky dojdou a Eddie zjišťuje, že jejich následky jsou po dlouhodobém užívání smrtelné. Jak si poradí?

Přinutí vás přemýšlet

všemocnýPřestože někteří američtí kritici filmu vytkli hned několik „much“, například výběr hlavního představitele – Bradley Cooper podle nich není ještě dostatečně velká hvězda – nebo, že mohl být film zkrátka ještě lepší, neboť stejně jako hrdina ve filmu zpočátku využívá jen 15 až 20 % svého potenciálu, jsou kritiky na film velmi příznivé.

Film Všemocný určitě stojí za shlédnutí. Přinutí vás přemýšlet a při odchodu z kina si budete zcela jistě představovat, co všechno byste mohli stihnout za jeden jediný den, kdybyste měli zázračnou pilulku…
Film u nás uvádí společnost Hollywood  Classic Entertainment a v českých kinech je k vidění od 24. 3. 2011.

Reklama