Všem tatínkům, a nejvíce tomu mému, bych nařídila na velikonoce zákaz pití alkoholu, píše čtenářka Vodfon. Nezbývá než souhlasit s příběhěm, který jsme asi všechny alespoň jednou v životě sami zažily.

Krásný velikonoční den.
Když byly ještě naše děti malé, byly u nás Velikonoce příjemné a pohodové svátky. Ráno šel manžel se synem na koledu k babičce a tetám. Mám pět sester, tak se koledování mnohdy protáhlo až do večera. Péťa odrecitoval na každé zastávce naučené básničky. Na karabáč mu každá teta přivázala barevnou pentličku. Dostal malovaná vajíčka, čokoládové zajíčky, beránky a čokoládu. Měl pořádnou výslužku, ale nikdy nezapomněl na mladší sestřičku.Všem tatínkům a nejvíce tomu mému, bych nařídila na velikonoce zákaz pití alkoholu. Umíte s představit, jak vypadal po pěti návštěvách mých sester a poněvadž mám i bráchu, tak nevynechal i švagrovou. Jak přišel domu, už mu stačila jen rumová pralinka a rázem  byl v  bezvědomí. Já měla v noci pohotovost, až do rána a  kontrolovala ho či dýchá. Jo, jo,jo zbyly mi krásné nostalgické vzpomínky.
Dnes už mám děti dospělé. Velikonoce mě však začínají znovu bavit. Mám dva vnuky a na nich se opravdově  vyřádím. Pečeme perníčková vajíčka, malujeme kraslice. Začíná nádherné jaro a to mě moc baví. Na velikonoce  má být letos krásně, tak pojedeme s pejsky, synem , snachou a vnoučátky na chatu.
Alkohol pije manžel jen svátečně. Vyměnil jej za rumové pralinky a čokoládu, je na ni opravdově závislý, tak doufám, že při větší konzumaci nehrozí udušení. Výslužku mám pro něj nachystanou veskrze sladkou.
Přeji krásné Velikonoce
Vodfon

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

 

Dnes posíláte příspěvky na téma: Jaký máte vztah k Velikonocům?

Všude kolem nás vládne už po nějaký čas velikonoční nálada. Pro někoho příjemná, pro jiné stresující. V každé rodině panují jiné tradice, jiné zvyklosti..., a v některé třeba i žádné.

Vztah k Velikonocům (stejně jako třeba i k Vánocům) si přinášíme už od dětství. A stejně tak i naše děti si pak tento vztah ponesou dál ve svém životě.

Není jednoduché vymyslet originální téma v souvislosti se svátky, které se rok co rok opakují. Na druhou stranu jsou rok co rok originálnější vaše příběhy a názory. Těšíme se na ně, stejně jako na blížící se Velikonoce.

Napište nám o svém vztahu k velikonočním svátkům, o tom jak a s kým je prožíváte, zda dodržujete rodinné tradice či nikoliv, zda už máte vymeteny pavučinky, zda už máte nazdobeno a nebo za sebou zamknete dveře a ujedete pryč.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejlepší odměníme krásnou „jarní“ knihou“ - Velká kniha o bylinkách

kniha

 

Reklama