doporučuje čtenářka Věrulinka. Nedostatek vody škodí, ale i přebytek. Jak to s pitným režimem řeší ona? Musí mít vždy sklenici vody na očích a stále po doušcích popíjet. I kávu doplňuje vodou. Doma i v kavárně

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Pitný režim, by měl dodržovat každý člověk. Organismus bez vody trpí.

Ráno si neumím představit bez kávy, ale k ní zároveň vypiji dvojnásobné množství vody. Než se mi káva uvaří, už vypiji 2 dl vody a po vypití kávy další 2dl vody, bez příchuti, bez bublinek. Káva je močopudná, vodu rychle z těla odstraní. Dříve se i v kavárnách dávala sklenička vody-sodovky, dnes když si dám někde kávu, si o vodu musím požádat.

Ráno vodou začínám, večer s vodou končím a během dne upíjím v pravidelných intervalech. Proč?
Vím, že všechny znáte, pití vody nárazově, velkého množství, není zdravé. Voda se má popíjet po malém množství, a ne po půl litrech najednou, jak často lidé dělají, zásadní chyba. Prostě do sebe od 1,5 litru, a v parných dnech až 2,5 litru dostanu. Když je chladno, musím se do pití nutit, nemám potřebu pít, ale hlídám si to a nedopustím, aby organismus byl bez vody.

Stane se mi, že pracuji na zahradě, a ač mám vodu s sebou venku v PET lahvi, pro práci zapomenu. Začne mi bolet hlava a nadávám si, ale vše napravím a sednu si a pomalu popíjím, aby deficit dohnala.

U počítače mám vodu ve sklenici pořád, abych jí měla na očích. Občas se mi stane, že si jdu doplnit sklenici vodou. Vodu natočím, postavím v kuchyni na linku, jdu něco udělat jiného a na vodu zapomenu. Jak nevidím sklenici před sebou, nepiji a najednou pociťuji bolest hlavy, jsem sklerotik. A co je nejhorší? Nedostatek vody podporuje migrénu, kdo na ni trpí.

Ale pozor, nadměrné pití vody je také nebezpečné, zavodní srdce.

Zdraví Věrulinka s půl litrem vody.

Milá Věrulinko, ve správné kavárně by vám měli automaticky vodu přinést, aniž byste si o ni říkala. Ale abych se přiznala, v praxi jsem se s tím setkala málokde

Pozn.red.:Text enbyl redakčně upraven

Jak dodržujete svůj pitný režim, milé ženy-in? Donutíte se pít čistou vodu, nebo se hydratujete něčím jiným? Máte nějaký recept, jak vypít dostatečné množství? Prozradíte nám ho?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama