Ráno má naše kočička nejvíc práce. Musí zjistit stav lidí v bytě –

 

  1. kdo spí a může spát,  toho nechá spát a jen ho průběžně kontroluje
  2. kdo spí a již v tuhle dobu spát nemá, toho budí, protože Kočka nesnáší zaspání
  3. zda ten, kdo již nespí, dělá to, co má, čili připravuje krmení pro Ni
  4. popohání lidi k odchodu z bytu, případně chce vypustit ven na balkon, aby zkontrolovala stav ptactva, v zimě hlavně vran a havranů
  5. protože po odchodu lidí nastane kýžený klid pro spánek

 

Dopoledne a část odpoledne tedy probíhá ve spánku, občasném schroupnutí nějakých granulek a jiných pro lidi neznámých kočičích činností.

  

Odpoledne, když se lidi vracejí opět domů, Kočce již patrně zase moc chybí, protože se lísá a velice miloučce a něžňoučce je vítá. Tím ovšem veškerá láska končí. Pak se opět projeví její přísná povaha.

1.      rychle připravit něco k jídlu. Samozřejmě Kočce.

2.      pak si dostatečně dlouhou dobu hrát a poté vypustit ven, protože pravidelná kontrola ptactva a hmyzu venku je nesmírně důležitá

3.      pak jí dát absolutní pokoj, protože zase k večeru nastává čas chvilkového odpočinku.

4.      a když se lidé opět chystají ke spánku, nastává pro Kočku čas pro hraní a provádění všelijakých alotrií.

 

Nejlépe je si průběžně nanosit hračky, pokud možno pískací, tvrdé či jinak nepohodlné do lidské postele a číhat. Jakmile se první člověk chystá spát, rychle vyrukovat s vytřeštěným rošťáckým výrazem a požadovat hraní. Hraní je uskutečňováno většinou po dobu mnohem kratší, než požaduje Kočka, protože lidem  nastává noc. Občas se podaří, že Kočka zalehne s lidmi a je klid.

Občas ale vydrží lidi pošťuchovat delší čas, pak nezbývá než se snažit tvrdošíjně usnout a dělat, že Kočku nevidíte a neslyšíte.

Kočka se obyčejně budí o několik hodin dříve než člověk, takže se v noci stává otravnější než komár a zkouší, zda si s ní nebudete ve tři v noci hrát. Doporučuji dělat, že ji nevidíte a neslyšíte….

 


Pak přijde ráno a celé to začne nanovo….

Reklama