Titanic
Ve filmu Titanic byl výrazný nejen romantický příběh, ale i luxusní diamantový šperk, který Kate Winslet v roli Rose dostala od svého zámožného přítele. Šlo o srdce oceánu, fiktivní diamantový náhrdelník, který byl ve skutečnosti jen rekvizitou. Po odvysílání filmu se ovšem šperk natolik proslavil, že se Srdce oceánu začala skutečně vyrábět. Na udílení Oscarů si zpěvačka titulní písně k filmu Celine Dion vzala safír ve tvaru srdce se 170 karáty a 103 diamanty zasazenými do platinového náhrdelníku. Pokud i vy toužíte po podobném šperku, nemusíte za něj utratit čtyři miliony dolarů (přes 91 milionů korun), společnost Preciosa totiž nabízí repliku z českého křišťálu a rhodiovaného kovu.

5f904af9c621eClipboard.jpg
Foto: Profimedia, Preciosa

Mohlo by vás zajímat: Je vám 30+? Ve vaší šperkovnici by vám neměly chybět tyto doplňky

Pretty Woman
Ikonický je dnes i rubínový a diamantový náhrdelník, který podnikatel Edward Lewis (Richard Gere) pověsí na krk prostitutce Vivian Wardov (Julie Roberts), aby tak doplnil její velkolepou róbu před první návštěvou opery. Náhrdelník vyrobil na zakázku francouzský klenotník Fred Joaillier. Tvořilo ho 23 broušených rubínu zasazených do srdcí s diamanty a kolem bylo 18karátové zlato. Hodnota náhrdelníku se odhadovala mezi 440 tisíci až milionem dolarů. Najít obdobný šperk bylo docela těžké. Nakonec jsme vypátraly podobný červený štrasový náhrdelník na e-shopu Missbijoux a náramek značky Swarovski.

5f904cb69800fClipboard.jpg
Foto: Profimedia, Missbijoux

Bez-nazvu.jpgFoto: Swarovski

Jak ztratit kluka v 10 dnech
Výstavní kousek se objevil i v romantické komedii, kde si zahráli Kate Hudson a Matthew McConaugehy alias kreativec Benjamin a novinářka Andie. Během slavnostní filmové aukce herečce na krk pověsili žlutý diamant Isadora. Tvůrcem náhrdelníku byla klenotnická firma Harryho Winstona a cena se odhadovala na čtyři až pět milionů dolarů. Šperk byl krátce po natáčení prodán neznámému kupci. Podobně honosnou záležitost byste běžně vynosila jen těžko, ale pokud máte slabost pro žluté šperky, možná vás zaujme stříbrný náhrdelník s citrínem značky Klenota.

sperk.png
Foto: Klenota

Sex ve městě
V seriálu Sex ve městě nedala Carrie (Sarah Jessica Parker) dopustit na stříbrný náhrdelník se svým jménem. Ten má i praktický význam. Když vás někdo napadne, praští do hlavy a vy ztratíte paměť, alespoň díky němu budete vědět, jak se jmenujete. Řetízky s různými jmény seženete například na stránce Doria.

5f904e9b7e3e7Clipboard.jpg
Foto: Profimedia, Doria

Pán prstenů
Prsten moci nebo také Jeden prsten vytvořil temný Sauron, aby získal vládu nad elfy a zdroj neomezené moci. Jednoduchý zlatý kroužek s nápisem „Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže“ se stal mezi fanoušky hitem, a tak je jeho replika snadno dostupná i na internetu. Inspirací při tvorbě rekvizity na natáčení byl svatební prsten jednoho člena štábu. Svého miláááška seženete například na Vivantis. 

5f904f47597d7Clipboard.jpg
Foto: Profimedia, Vivantis

Něco navíc
Nejsou to jen repliky filmových šperků, nadšené fanoušky kinematografie jistě potěší, že klenotnictví stále častěji přicházejí s kolekcemi věnovanými určitým snímkům. Firma Swarovski se inspirovala filmem Wonder Woman i Disneyho pohádkami a Pandora zase věnovala kolekci například sérii o Harrym Potterovi nebo Hvězdným válkám.

5f90502f1a751Clipboard.jpg
Foto: Swarovski

5f9050c8d0c49Clipboard.jpg
Foto: Pandora

Čtěte také: 

Reklama