modra

Vrátili jste se z dovolené u moře a stýská se vám? Není divu, my suchozemci jsme o hodně ochuzeni a moře nás nikdy nepřestane fascinovat. Jenom těch odstínů, co má jeho modř. Dopřejte si dovolenou celoročně a pusťte si barvy moře do bytu. Nejen moře, ale i jeho barvy mají uklidňující a relaxační účinky.

Je léto a čas dovolených. Řada z nás si svou dovolenou nedokáže představit bez moře. Moře má tolik  úžasných vlastností… Je nekonečně proměnlivé, konejšivé i hrozivé, kolébající i drtivé, tiché i burácející. Moře, jaké známe ze svých dovolených, je většinou krásné a blahodárné a nikdy se nám od něj nechce. Nabije nás energií, pročistí plíce, vyhladí kůži a potěší oči. Moře je snad nejfotografovanější přírodní objekt na světě. Jenom těch odstínů modré, které nám nabízí jeho voda. Od jemně akvamarínové, přes zářivě tyrkysovou až po temnou modř mořských hlubin.

Určitě byste je nespočítali. Dokáže se měnit ze dne na den, ale i z hodiny na hodinu. A co teprve odstíny, které jsou odrazem dalšího nekonečna - oblohy.  Když je pod mrakem, i moře je zachmuřené a jeho modrá se mění v šedomodrou, před bouřkou zase v ocelově šedou…To je ale spíš pro drsné romantiky.

Většina z nás si pod barvou moře představí azurovou nebo tyrkysovou. Tyto barvy na nás působí přívětivým a uklidňujícím dojmem.

pracovna

Světlejší odstíny modré se proto hodí všude tam, kde si chceme odpočinout, uklidnit se, nebo srovnat myšlenky. Své uplatnění najde nejlépe v ložnici, ale i v pracovně.

Tmavě modrá barva působí dojmem hloubky a prostoru, takže ji můžete klidně použít na protilehlé stěny malých místností, třeba předsíní.

S čím modrou kombinovat? Jak uvidíte na obrázcích, modrá se báječně kombinuje se žlutou, dodává místnosti optimistický ráz, s bílou působí velmi čistě a s dalšími odstíny modré hloubku a další dimenze prostoru.

Zdroj foto: Dulux

Čtěte také:

Reklama