Čtenářka Eliana je ranní ptáče, její muž je sova. Tak jejich vztah hodně visí na různých vzkazech, je jedno, zda po SMS, nebo na papírcích...

Vzakzy jsou životně důležité pro vztah čtenářky Eliany s jejím manželem...


Jsem se svým mužem 12let. Zhruba stejnou dobu mám uschované jeho vzkazy, které mi nechával v e-mailech a zprávách, protože on je typ, co pracuje do hluboké noci a ráno si pospí a já už jsem v osm večer tuhá, zato ráno vstávám dřív než slunce. Nechávali jsme si takto vzkazy s přáním hezkých dní, úspěšných akcí, zprávy se slůvky lásky a někdy i naštvání :-) Dva a půl roku nás totiž dělilo skoro dvě stě kilometrů a v době kdy muž uléhal ke spánku mi nechával na netu vzkazy pro dobré ráno. Mám je vytištěné na památku a ty z sms zapsané v notýsku.

Vzkazy typu „kup chleba“ nebo tak, u nás nejsou zatím zvykem. Ale když muž odjíždí na služebku, někdy ho překvapím a na volant mu tajně nalípnu nějakou romantickou kartičku s vyznáním a přáním příjemné cesty. Občas najdu na oplátku v notebooku na klávesnici „přilíplí“ žlutý papírek s nějakým tím něžným slůvkem a je to milé. Negativní věci si vlastně na papírky nepíšeme. Občas muže něčím marně zaúkoluji než opouštím ráno dům a vím, že mu nebudu moci zavolat. Musím mu lísteček dát na notebook, protože to je jediné místo, kde si ho určitě přečte, ale je to tak padesát na padesát, že žádost na lepkavém papírku vyhodnotí jako zapamatovatelnou a vhodnou k přezkoumání a nezřídka se stalo, že když slyšel bouchnout dveře od auta, že už jsem doma, začal hledat, cože jsem to po něm chtěla.
Když to po sobě čtu, vypadá to u nás, že chodím spát do postele sypané růžemi a muži žehlím ponožky a skládám je do komínku, ale ne. Prostě si občas něco hezkého napíšeme jen tak, pro radost! :-)

Eliana

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

  • Necháváte si vzkazy na lístcích?
  • Zažila jste takový způsob komunikace?
  • Jaký nejzajímavější či nejvtipnější vzkaz jste takto dostala?
  • Myslíte, že mobily vytlačily „lístečkování“?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-amilovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.1.2013 do 14.30 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, který dostane jedna z přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát bonboniéra Milka tender Wishes a stylový diář na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama