Zajímá vás moderní technika, počítače a všechny novinky, které vypadají, jako by k nám přicházely z budoucnosti? V tom případě byste si neměla nechat ujít prestižní veletrh nejen IT technologií na brněnském výstavišti INVEX. Právě ode dneška je tato akce přístupná i pro veřejnost a určitě stojí za návštěvu.

 

Nechte se zachránit robotem

Budete mít možnost vidět různé druhy robotků. Obzvláště stojí za zmínku robot Orpheus, který byl vyvinutý FEKT VUT Brno, a dokonce se mu povedlo vyhrát i v mezinárodní soutěži záchranářských robotů a jeho poslední verze je testována pro potřeby armády.

 

Místo obývákové stěny počítač

I to je možné díky spojení nejpřednějších firem s počítačovou technikou jako například Comfor, Intel, NVIDIA a Logitech. Ty totiž sestrojily počítač PC Extréme, který je zaměřen převážně na práci s videem, hraní her a správu složitých serverů. Tento jediný počítač vám může nahradit televizi, dvd přehrávač a zajistí vám nekonečný zdroj zábavy u počítačových her. To vše v té nejlepší grafice. Další zajímavostí tohoto stroje je, že se tam výrobcům povedlo vměstnat 2000 transistorů na šířku lidského vlasu, což výrazně zlevnilo i jeho cenu.

 

Počítač s úsporou jako žárovka

Ano, i to je možné! Ve spolupráci již výše uvedených firem přišel na svět i ECO PC, který má spotřebu energie přibližně 20krát nižší než běžné počítače. Tyto stroje by se vyplatily hlavně firmám, kde se klasický pracovní den neobejde bez puštěných počítačů a intenzivní práce na nich. Podniky by díky této novince na trhu ušetřily na energii i několik tisíc korun ročně.

 

Spousta firem využívá tuto týdenní příležitost prezentovat své výrobky a technologie před spoustou potencionálních zákazníků. Určitým způsobem to zvedá jejich Goodwill a prestiž na trhu, i když za stánek na INVEXu zaplatí desetitisícové částky a někdy se jim z toho vrátí sotva polovina.

 

Byla jste někdy na INVEXu? Zajímají vás novinky v moderních technologiích? Věříte těmto vynálezům? Nebo jste spíše skeptická? Věřila byste například robotovi, který by vás odněkud zachraňoval? Jak se tváříte na stále větší modernizaci a digitalizaci světa?

zdroj: www.invex.cz

Reklama