Dobrá rada je nad zlato. Jenže co když jste si o ni neřekli? Veronika má kamarádku, která doslova terorizuje své okolí jedinými správnými názory a radami – těmi vlastními.

„Sabina bývala celkem pohodová holka, dalo se s ní mluvit o všem. Jenže od té doby, co porodila své tři děti, přivedla na svět společně s nimi zřejmě taky patent na rozum. Byla z nás kamarádek první matkou, a tak má teď pocit, že ví všechno nejlíp. Už se bojíme sdělit si před ní jakýkoli názor nebo zkušenost, protože by nás čekala lavina jejích mouder. Dopředu moc dobře víme, že nás jimi doslova převálcuje,“ svěřuje se Veronika.

mother

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Není to tak, že bychom nerady slyšely, jak děláme něco špatně. Tak nějak si navzájem radíme a korigujeme se, protože nikdo není dokonalý. Tedy až na Sábu, samozřejmě. Ona totiž nikdy ani trošku nepřipustí, že by se taky mohla mýlit, nebo že by její názor nebyl ten jediný správný. Všemu, co řekneme my, se jen vysměje a okamžitě to ztrhá. Nikdy samozřejmě nezapomene dát najevo, že ona má tři děti, takže se prostě ani nemůže mýlit. Je prostě nesnesitelná,“ popisuje kamarádčino chování Veronika s tím, že se jí už raději snaží vyhýbat. Stejně jako její další kamarádky a známé.

„Vědí to o ní naprosto všichni, kdekdo si z toho už i dělá legraci. Říkáme jí encyklopedie. A to ne někde za zády, ona o tom moc dobře ví! Jenže namísto, aby se chytla za nos, že už to přehání, ještě jí to snad dělá dobře,“ kroutí hlavou Veronika. Ta se proto často schází se svými kamarádkami tajně, bez Sabiny. „To je vám taková pohoda, nemuset si pokaždé připadat jako naprostá nula, která své děti jen kazí a neví o výchově lautr nic! Nakonec to dopadne tak, že Sábu odstřihneme úplně. Ona totiž už jiná nebude, na naše výtky naprosto kašle,“ kroutí hlavou Veronika.

Čtěte také:

Reklama