Čtenářka marde úspěšně odmaturovala i z dějepisu a je hrdá, že i všichni její synové úspěšnou maturitní zkoušku složili. Děkuji Vám marde za příspěvek.

Dobrý den, 

to už je strašně dávno, co jsem maturovala, v roce 1976. Jak ten čas letí. Ale vidím to před sebou, jako by to bylo včera.

Byla jsem humanitní větev gymnázia, takže jsem kromě jazyků maturovala ještě z dějepisu. Byla jsem strašně nervózní a stále jsem si opakovala: Učila ses, tak to musíš udělat. Šlo to jako na běžícím pásu, jeden za druhým. Když nás celou třídu zavolali, aby nám oznámili výsledky našeho snažení, byla jsem napnutá jako kšandy. Když došlo na mne, poblahopřáli mi k úspěšnému složení maturitní zkoušky. V tu chvíli ze mne všechno napětí spadlo a já si oddechla. Pak už jsem se jenom těšila na třídní večírek.

Mí synové mají všichni maturitu. Teď už to mohu říct, protože nejmladší ji složil minulý týden. Nejstarší přesně dvacet let po mně a pak pokračoval na VŠ. Prostřední o sedm let později než nejstarší. Teď na ČVUT dodělává doktorát. Zbylí dva se nejprve vyučili. Jeden zámečníkem a druhý nábytkovým truhlářem. Oba si hned po vyučení dodělali maturitu. Myslím, že jsou rádi, že ji mají.

A mne těší, že byli všichni úspěšní. Když jsem byla na promocích, byla jsem dojatá až k slzám. Jedna se konala v Severočeském divadle a dvě v Betlémské kapli. V té slavnostní chvíli mi proběhlo hlavou, že všechno to úsilí a námaha nebyly nadarmo.

Přeji všem hezký den

marde
Text nebyl redakčně upraven


Pomalu končí téma dne: Maturita

Za chvíli v 16. hodin jednu z vás, která mne nejvíce zaujala svým příspěvkem,  odměním .

Reklama