Až se léto zeptá, co jste dělala v zimě, co mu odpovíte? Nejspíš jste na své nožky kašlala. Prostě jste je schovala do kozaček a bylo. Ale pozor, sezona je tady a všeodhalující žabky jsou pořád IN....
Zanedbání bývá nejvíce patrné na patách a nehtech. Obnovu začněte klasickou kúrou: nohy si na noc namažte mastným krémem a zabalte je do bavlněných ponožek. Báječně se tak promastí. Nepřehánějte ovšem a nečiňte tak každodenně. I nohy chtějí alespoň v noci větrat.

Všechno se zkracuje
Léto je k nehtům milosrdné. Nevysychají tak jako v zimě, sluníčko jim dodává nedostatkový vitamin D a ony si doslova lebedí. Ještě víc si budou lebedit, když je zkrátíte. Obecně mají totiž větší sklon k lámání a štěpení dlouhé nehty. Navíc budete ”in”, dlouhým nehtům na rukou už odzvonilo. Dokonce i oblíbený hranatý tvar je pasé. Stejně jako minisukýnky, nosí se i nehty kratší, vytvarované do přirozeného obloučku “jako mandle”. Při zkracování dejte přednost měkkému pilníku s vyztuženým středem. Kovový je příliš agresivní.

Tečka za dokonalostí - upravené nehty
Neděste se nažloutlé barvy vašich nehtů, způsobuje ji časté odlakovávání a následné lakování. Pohodlně ji odstraníte lešticím pilníčkem. Záděr se zbavíte pravidelným potíráním okolí nehtů krémem a zatlačováním pokožky špachtličkou.
Kůžičku kolem nehtů nikdy nestřihejte, nehtové lůžko neškrábejte. Mohli byste si způsobit bolavé ranky, které jsou ideálním vstupem pro infekci.

Díra, nedíra, furt se natírá
Při odlakovávání nehtů nepoužívejte vatu, zanechává chloupky. Zkuste raději papírové ubrousky. Před samotným lakováním musí být nehty suché a bez mastnoty, jinak se lak brzy oloupe.
Postup: S lakováním začínejte uprostřed nehtu, aby se na okraji nebo u kůžičky nenahromadil přebytečný lak. Štětečkem táhněte pomalu ke kořenu nehtu. Aniž byste štěteček zdvihla, mírným tlakem jím táhněte ke špičce nehtu a zbytek laku rozetřete na okraj nehtu. Případné skvrny od laku na prstech odstraňte korektorem. (Pokud ho nemáte, použijte dřevěnou tyčinku, kterou namočíte do odlakovače.)


Tipy Ženy-in: 
· Velmi přirozeně vypadá přírodní zkrášlovací metoda P.Shine. Jedná se o preparát složený z včelího pylu a křemičité hlinky, který se do nehtu zapracuje pomocí speciální leštičky. Výsledná vrstva pak nehet zdobí a chrání přibližně 14 dnů. Cena se pohybuje mezi 300-520 Kč.
· Evergreenem je francouzská manikúra. Při trošce šikovnosti si ji můžete vytvořit sami: Okraje nehtů nalakujte na bílo a po zaschnutí laku si celé nehty přelakujte lakem v barevném odstínu vašeho nehtového lůžka. Pokud nejste opravdu šikovné, doporučujeme přenechat odborníkovi. Cena: 60–100 Kč. 

   
Reklama