Moderní medicíny se ve svém příspěvku k dnešnímu tématu zastává čtenářka Simič. Uvědomuje si, co všechno dobrého pro nás medicína dělá...

Téma dne zní - vy a tabletky. Další příspěvek zaslala čtenářka Simič, která má velice střízlivý pohled na užívání léků.


Krásný slunečný den.
Dnešní téma je opravdu hodně diskutabilní. Jsou lidé, kteří by tady bez těch nejrůznějších léků a chemických prášků už dávno nebyli. Ono totiž všechno nejde vyléčit modlením, bylinkama a přírodními produkty. Jsem ráda, že dnešní medicína je na takové úrovni, že existují spousty léků a přípravků, které dokáží nemocným pomoci, nebo jim hodně ulevit od bolesti. Vím, o čem mluvím, když jsem prožívala peklo zvané rakovina společně s mou nemocnou tetou. Bez tolik zatracovaných chemických látek a prášků a pilulek a tabletek už by tady dávno nebyla. Věřte, že pro všechny nemocné je dobrý lék vysvobozením a možností, jak si alespoň na chvíli užít a vychutnat život.... Lidem nebo týmům, kteří dokáží vytvořit léky proti vážným chorobám bych dávala Nobelovu cenu!
Na druhé straně nepochopím zdravé lidi, kteří si ničí organismus zcela dobrovolně. Musím se smát, když vidím, kolik peněz jsou lidé schopní dát třeba za zázračné hubnoucí tablety....
Co se mi ale vůbec nelíbí je zneužívání léků, závislost na nich, sebevraždy díky smrtelným koktejlům z nich....
Tak to vidíte. Na jedné straně léky a pilulky zachraňují životy, na druhé straně ho zase ohrožují. Proto je třeba s nimi zacházet opatrně,být ponaučen o jejich účincích a ne vždy slepě věřit reklamě a obchodním zástupcům.
Mějte krásný den a když vyjdete ven, pokocháte se krásným počasím, teplým sluníčkem a ptačím zpěvem,nemusíte si dnes brát pilulku proti depresi a bolesti hlavy!

S pozdravem,
Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama