na to věří naše čtenářka s nickem Ula. jako maminka tří dětí sice nemá peněz na rozdávání, ale ráda pomůže jinak. Třeba hmotně, ale i užitečnou radou, neboť má syna autistu a může předat nejen své zkušenosti, ale i naději ostatním.

Dobrý den, jako maminka tří malých dětí si samozřejmě nemohu dovolit nějak výrazně podporovat finančně různé organizace, ale protože máme syna autistu (bohužel), jsem v občanském sdružení, které se stará jak nejlépe dokáže o takto postižené děti, ale i rodiny a ráda přispěji na dobré účely. A to nejen finančně, ale i radou, potěšením a povzbuzením do další náročné životní práce. Protože jsme za těch pár měsíců, co o tomto problému v rodině víme, udělali velký kus cesty s lékaři, úřady aj., snažím se pomoci a i motivovat ostatní rodiče k tomu, aby věděli, jaké kroky podniknout k tomu, aby další vývoj jejich dítěte s autismem byl co nejlepší.

A teď z jiného soudku.

Na jaře u nás ve městě jezdil kamion - charitativní organizace - a sbírali ošacení a jiné lůžkoviny, boty a potřebné věci pro dětské domovy, domy seniorů aj. A to byl můj čas. V šatně jsem si pořádně vyklidila věci, které byly ještě pěkné a někomu poslouží a tak jsem nakonec nasbírala devět pytlů ošacení. Ani nevíte, jakou jsem z toho měla radost, když jsem mohla podarovat jiné :)

A nedávno jsem jedné mamince v hmotné nouzi věnovala celý pytel věciček na miminko i s fusakem, cestovní postýlkou, mixérem na kašičky a taškou chrastítek. Ta radost v jejích očích mě potěšila na hodně dlouhou dobu.

Vím, že všechno dobro, které rozdáme v jakékoli podobě, se nám vždy vrátí na oplátku. Já to tak cítím, snažím se podle toho žít a mám z toho pak o to větší radost.

Krásný rok 2014 i s ženou-in.

Ula

Milá Ulo, děkuji vám za krásné řádky a přeji hodně sil a hlavně zdraví celé rodině

Text nebyl redakčně upraven

Reklama