Od klasiky přes krajky se dostáváme k dalšímu typu spodního prádla. Dneska si trošku zasportujeme. V tomto článku nahlédneme do šuplíku sportovních podprsenek.  Ale nebojte se. Bude to i pro ty, co nejsou milovnice pohybových aktivit.

Sportovní prádlo by mělo být nepostradatelnou součástí všech žen, které milují pohyb. A hlavním účelem sportovních podprsenek je udržet ňadra zpevněná u hrudníku. Bohužel se ten správný výběr velmi často podceňuje. Přitom hlavně ženy s velkými prsy by se měly na tohle prádlo zaměřit a ulehčit si tím život nejen během sportování, ale i po něm, protože špatně zvolená podprsenka na sport bývá často příčinou bolestí zad a problémů s krční páteří. Jak tedy vybrat tu správnou?

spodní prádlo

1. Mnoho značek už má na jednotlivých kouscích uvedenou tzv. sílu opory. Podle toho si mohou lehce vybrat ty spodní prádloženy, které sportují občas a rekreačně, až po profesionální sportovkyně. V každém případě platí, že čím větší rychlost a námahu při vykonávání daného sportu vyvíjíte, tím pevnější a vyztuženější podprsenku byste měla volit. V tomto případě zapomeňte na mašličky, kamínky a další estetické doplňky. Sportovní podprsenka by měla být hladká, prakticky bezešvá, aby vás nikde netlačila. Rovněž kostice sem nepatří. Sportovní podprsenky totiž mají speciální tvarování, které drží prsa pevná. Jsou elastické a lehce se přizpůsobí i velikosti prsou.

2. Všechny sportovní podprsenky jsou ve většině případů vyráběny z funkčního materiálu. Splňují prodyšnost a odvádí pot. Některé sportovní podprsenky připomínají klasickou podprsenku a jsou vylepšená například o vypolstrovaná ramínka, která se nezařezávají a netlačí při vyvíjení větší fyzické námahy. Oblíbené jsou ty, co připomínají tzv. lambády se zkříženými ramínky. Ale tady pozor! Z vlastní zkušenosti doporučuji opravdu důkladně zkoušet, dokud nenajdete takovou, ve které se budete cítit opravdu pohodlně. Ten, kdo má problémy s trapézy, což mnoho žen má, musí důsledně dbát na to, aby vás tzv. netáhly. Špatně padnoucí kousek totiž může vyvolat i zdravotní problémy.

spodní prádlo

spodní prádlo3. V dnešní době zažívá sportovní spodní prádlo velký BOOM na běžné každodenní nošení. Důvod? Jejich pohodlnost. Tím, že se vyrábí rovněž bez kostic a výztuh, tak vás nikde nic netlačí. Speciálně ty, co mají širokou gumu, která přidržuje prsa a obepíná obvod celého hrudníku. Je tu nějaká nevýhoda?! Ženy s velkými vnady moc nepotěším. Většinou jsou rozlišeny na velikosti S, M, L což neurčuje velikost košíčku, ale celek a ten bohužel právě vyvinutějším ženám leckdy nesedí. Některé jsou sice s kosticemi a na oko vypadají jako sportovky, ale ani zde nejdeme do velkých čísel košíčků.

Jak u sportovních funkčních podprsenek nebo u těch na denní nošení naleznete vysokou škálu barev. Nezapomínejte na důležité sladění s kalhotkami. Měly by být rovněž z funkčního materiálu, což je pohodlné jak na sportování, tak na fashion nošení, kdy při náhodném vykouknutí okraje spodního dílu z džínů, budete prostě IN.

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store.

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.

Čtěte také: