Každý z nás má svoji noční můru. Arachnofobii, akrofobii nebo třeba akvafobii. Ta poslední je tak trochu postrachem každé ženy. Tedy ne že bychom měly přímo strach z vody, ale s blížícím se létem máme obavy z plavek.

Neznám ženu, která by byla spokojena se svojí postavou v plavkách. Naštěstí je v dnešní době mnoho střihů a barevných palet, které našim postavám zalichotí. Hitem letošního léta budou pestrobarevné odstíny, květinové vzory nebo zvířecí motivy.

Pokud o to, jaké plavky by si ženy měly vybrat, je dobré vybírat podle typů postavy. Existují totiž čtyři základní typy: jablko, hruška, přesýpací hodiny a chlapecká postava.

plavky

JABLKO – štíhlejší nohy, větší prsa, nevýrazný pas a větší bříško

plavkyIdeální budou jednodílné plavky, které seženete i se stahujícím efektem. Pokud zvolíte dvoudílné, tak se snažte sáhnout po vykrojených kalhotkách s vyšším sedem. Pokuste se nedávat důraz na oblast prsou.

 

HRUŠKA – širší boky, oblá stehna, užší hrudník a menší prsa

Na rozdíl od jablek se snažte vyvarovat vykrojeným kalhotkám. Spodní část by měla být nenápadná, jednobarevná. Vrchní díl si naopak můžete dovolit vzorovaný či zdobený, klidně i s volánky, které opticky zvětší váš hrudník.

 

PŘESÝPACÍ HODINY – ramena s boky jsou poměrně stejně široké, úzký pas a středně velká prsa

Ideální postava, u které se nemusíte zpravidla bát sáhnout po jakémkoliv druhu plavek. Jednodílné, dvoudílné barevné až po trojúhelníkový střih. Můžete experimentovat, jak se vám zlíbí.

plavky

CHLAPECKÁ POSTAVA - pas téměř splývá s boky, málo výrazné ženské křivky, svalnatý trup

Zaměřte se na detail, který vytvaruje vaše ženské rysy. Jednodílné, které zdůrazní pas, tak i dvoudílné plavky jsou dovoleny. Ideální budou vyztužené košíčky, u kterých lze vyjmout vycpávky. U spodní části můžete zvolit typ šněrovacích kalhotek, které zdůrazní nepříliš výrazné boky.

Milé dámy, co si budeme říkat, je to boj. Ale pozitivní na tom všem je, že doba nám přeje a my máme možnost si vybírat z desítek druhů, barev a motivů. Tak přeji pevné nervy, krásné slunění, a pokud si nebudete vědět rady, tak neváhejte mě oslovit a já vám ráda pomůžu.

plavky

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store.

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.

Čtěte také:

Reklama