Pojďme se tentokrát zaměřit na spodní prádlo našich drahých poloviček. Ano vím. Jsme na ženském portále a ptáte se, co má společného pánské prádlo s tím dámským?! V tomhle smyslu samozřejmě nic, ale podívejme se na to z pohledu ženy, protože většinou my jsme ty, kdo chodí a kupuje jim „trenky“.

prádlo

Řekneme si, co a jak, abyste měly alespoň základní přehled nezbytný pro správný výběr. Ve většině případech se nebudeme bavit o poradenství prádla jako u žen, ale spíše si probereme typy střihů, materiálů, výšky sedu atd.

prádlo1) Boxerky / Trunk - nejvyhledávanější pánský střih spodního prádla. Vyrábějí se s nízkým sedem, což je nejprodávanější typ, a nebo s vyšším, který je ideální pro muže, co mají rádi i klasický střih kalhot a nekouká jim půlka pozadí. Můžete je sehnat s nohavičkami, které jsou kratší a nerolují se směrem nahoru pod kalhoty, nebo delší až středně dlouhé.

2) Slipy – mladí muži už tenhle druh spodního prádla prakticky ani nezná. Na rozdíl od generace dnešních čtyřicátníků, kteří je stále nosí a kupují. Ale POZOR – ve světě začínají být slipy zase trendy. V každém případě jsou vhodné například pod obepnutá oblečení, jako jsou pánské obleky na míru.

3) Trenýrky - jsou pohodlné a nikde se nezařezávají, ale jejich (jediným) nedostatkem je, že jsou pod kalhotami vidět, zvlášť pokud váš muž užší nohavice. Tento typ prádla mnoho pánů volí spíše k pohodlnému spaní, protože je v něm prostě dost místa J.

4) Tanga – už vidím, jak se teď smějete. Ale je to tak, i muži mají svá tanga. Problém je, že jen málo značek vyrábí opravdu kvalitní kousky. Sem tam k nám do butiku zamíří pán či manželka a shánějí je. Je to o vkusu a nastavení. Ale do veřejných solárek či na masáže jsou ideální.

Stejně důležitý jako střih, je ale i materiál, ze kterého je pánské spodní prádlo ušité. Na prvním místě v oblíbenosti vyhrává bavlna. Bavlněné prádlo pak z 95 % tvoří skutečná bavlna a zbytek tvoří elastan, který dodává prádlu pružnost.

prádlo

Dalším hojně používaným materiálem při výrobě je MODAL. Je jemný, na dotek hladký a odvádí pot. Často se využívá v kombinaci s bavlnou a elastanem.

prádloMICRO je lehoučká základní vrstva vyrobená z funkčního elastického materiálu. Takové prádlo je velmi příjemné na kůži. No a v neposlední řadě je zde funkční spodní prádlo, které je vyvinuto ze speciálních materiálů, jež při sportu odvádí kvalitní práci, aby se pánové nezapařili.

Stejně jako u dámského spodního prádla i u pánského platí, že za kvalitní materiál si člověk musí připlatit.

Nedílnou součástí všech boxerek, slipů je pak jejich horní zakončení. Mladí muži vyhledávají široké gumy s nápisy světových značek, které rádi vystavují na obdiv z džínů. Což, přiznejme si, je u pohledných mladíků docela sexy. Ale nejde jen o trend. Gumy jsou pohodlné a dobře drží prádlo na místě, kde má být.

A jak je to s barevností? Opět podobně jako u dámského prádla. Koupíte jak basic barvy, tedy černou, bílou a šedou, ale k dispozici jsou i tzv. fashion barvy. Zde se fantazii meze nekladou. Ani potiskům a různým motivům se nevyhýbejte. Často je spodní prádlo doplněno o knoflíčky, koženku nebo cvočky. Každý si přijde na své. Jaro je v plném proudu, tak proč třeba nezvolit zelenkavé nebo žluté trencle? Hlavně ty naše pány, milé dámy, neoblékejte do krajek.

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store.

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.

Čtěte také:

Reklama