Tak jako Pat a Mat nebo Laurel a Hardy měli jeden druhého, tak i podprsenka má svého každodenního parťáka - kalhotky. Spodní díl oblečení, který zakrývá dámské intimní partie.

Když si pořizujeme novou podprsenku, měly bychom myslet i na to, aby ladila s kalhotkami. Samozřejmě se lehce kombinují klasické basic barvy, jako je bílá, tělová nebo černá. Ale co dělat tehdy, když má podprsenka speciální odstín nebo netradiční vzorek? Nepřemýšlejte a investujte do celého setu. Ale samozřejmě může nastat chvíle, kdy řešíme více kombinací spodního dílu s horním nebo narazíme na kousek, který nepatří do setu. V takový okamžik je důležité kombinovat alespoň​ stejný materiál a držet se odstínu.

prádlo

Stejně jako u podprsenek, tak i u spodních kalhotek existuje několik stylů. Rozlišujeme je podle typu střihu, šířky po straně, výšky sedu atd. Šijí se ze stejných materiálu jako podprsenky a jsou krajkové (které jsou prodyšné, příjemné a leckdy díky své jemné struktuře neviditelné pod šaty), nylonové nebo hedvábné (kde musíte počítat s vyšší cenou) a vše je většinou ještě s lycrou. V neposlední řadě stojí za zmínku kalhotky bavlněné, jež jsou stále na prvním místě, co se týče příjemného nošení. Kalhotky lze sehnat i laizer šité, bezešvé, které jsou ideální volbou pod oblečení ve chvíli, kdy je nechcete přiznat. Po jakých tedy sáhnout? Velkou roli zde hraje výrobce a kvalita použitého materiálu.

prádlo

Svým zákaznicím nejčastěji doporučuji kalhotky, kde zadní šev, který prochází svisle dolů na zadní partii, je lehce nařasený a tím nám nenastane nepříjemné hrnutí látky.

prádlo

1) Klasický střih neboli bikiny, jak se jim dnes přezdívá, jsou kalhotky, jež zakrývají celou část zadečku. Jsou vepředu vykrojené a boční strana je nižší nebo naopak vyšší. Výběr záleží na bocích ženy. Velmi oblíbeným střihem u bikin jsou tzv. bokovky nebo hipster, kdy sed je nízký a jak už název napovídá - drží na bocích a tím pádem kalhotky nevykukují z džínů.

2) Brazilky - nemyslím tím sexy exotické tanečnice. Jde o další druh kalhotek, kdy zadní část je plus mínus stejně vykrojená jako přední část, a zakrývá jen půlku našich hýždí. V dnešní době patří tento střih mezi nejoblíbenější.

3) Tanga – obliba tohoto střihu kalhotek, které jsou materiálové poněkud chudší, je dnes na ústupu a ženy si je často kupují už jen kvůli svým partnerům. Zadní část tvoří šňůrka, která leckdy není ani vidět. Často se řeší, zda jsou tyto kalhotky zdravotně vyhovující, a proto je důležité věnovat velkou pozornost správnému výběru. Nesmí škrtit, zařezávat se, tlačit…

4) Šortky (shorts) jsou podobné krátkým kraťáskům, které jsou ale přiléhavé a mají těsnou nohavičku. Oblíbené jsou zejména pro sportovní aktivity. Ideální jsou pak z bavlny nebo bezešvé.

5) Zeštíhlující - je to speciální typ kalhotek, které mají za účel „zladnit“ postavu. Na daných partiích jsou pevné, aby se docílilo tohoto efektu. Mohou být střižené až do pasu, kde stahují i bříško anebo rovněž s delšími nohavičkami, což nám pomůže zacelit strukturu stehen. Většinou se šijí z vysoce elastického materiálu.

6) Velký boom do světa udělaly v posledních letech bavlněné kalhotky se širokou gumou. Jejich oblibu a trend podporuje i to, že je spousta světových značek používá ve svých kampaních. V jejich případě se jejich široká guma přiznává a je cool, pokud vykukuje například z džínsů. A vedle toho, že jde o skutečně trendy kalhotky, které frčí, je jejich pohodlnost a celkový sexy dojem.

prádlo

Ale ať už sáhnete po kterémkoliv typu, je důležité mít na paměti, že se v něm musíte cítit dobře, pohodlně a musí se líbit především vám. Protože když se budete líbit sama sobě, budete se líbit i ostatním.

prádlo

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store.

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.

Čtěte také:

Reklama