Korzet. Jeden z nejstarších kousků spodního prádla nejen nás žen, ale původně i mužů. Dnes už je nosí málokterá žena, ale přiznejte se - kolik z vás si vyzkoušelo korzet v prodejně a od jeho koupě ji nakonec odradila položená otázka: „Jak často ho ale budu nosit?“

Korzet v minulosti plnil úkol vytvořit ženě vosí pas, křivky a ňadra dmoucí. Zůstával však utajen pod oblečením. Nebude nijak nadnesené, když napíšu, že leckdy ženy ve snaze mít pas co nejužší, hazardovaly i se životem. Tahle doba už je díky bohu pryč, a co víc, korzety se vracejí do módy. A můžete si mezi nimi vybrat takový, po kterém právě zatoužíte. Elegantní, který zatraktivní vaši postavu, sexy, který dá vyniknout vašim ženským tvarům, ale i vyloženě erotický (který samozřejmě nevyužíváme na společenské akce).

 

1. I u korzetu platí základní pravidlo - zvolit si správnou velikost košíčků. To je priorita. Nehraje zde roli, zda jste žena výraznějších tvarů či útlá. S větším poprsím nebo s nulkami. Korzet může nosit každá žena, stačí jen vybrat ten správný, který vám bude vyhovovat.korzet Je to jen o něco málo složitější než výběr podprsenky, protože by vám měl dokonale sedět ve všech partií, které obepíná. Vylézání nežádoucí kůže a přetékajících prsou nebude zrovna „in“.

2. Korzety seženete s kosticí, bez kostice, a rovněž i s push-up efektem. Moje oblíbené jsou ty krajkové, které se krásně hodí pod průsvitné halenky nebo krajkované šaty. Jsou často doplněny o různé mašličky, kamínky či řasení. Nebojte se toho. Při večeři s partnerem v restauraci je to lehká provokace a doma už třešinka na dortu.

3. Korzety, které chcete ukazovat na veřejnosti bez jakéhokoli zahalení, by měly být více decentní a nejlépe ukončené bez podvazků. Jsou vyráběny z různých materiálů, jako je kůže, krajka nebo samet. Většinou bez šněrovaček a bez košíčků. Mají, stejně jako podprsenka, háčky nebo speciální zdobené patenty. I výztuhy jsou z příjemných materiálů, natolik, že je skoro necítíte. Dokonale se hodí k džínům a pod sako. Prostě rafinovaná, jednoduchá krása. A protože přichází jaro, volila bych veselejší tóny barev.

korzet

4. Jediná věc, která by mohla hovořit proti korzetům, je cena. Přestože jeho pořízení není právě nejlevnější záležitost, což je dané množstvím použitého materiálu, jsem přesvědčena, že stojí za to do něj investovat. Jednak proto, že jeho nošení bude pro vás samotné příjemným zpestřením oproti tradičnímu spodnímu prádlu, a jednak jím stoprocentně potěšíte (nejen) svého partnera.

A nezapomeňte na jednu malou, ale důležitou věc: Ať už budete kupovat korzet pod šaty, halenky anebo k džínům, tak jej mějte vždy barevně sladěný se spodními kalhotkami. Protože až takový celek tvoří opravdovou dokonalost.

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store.

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.

Čtěte také:

Reklama