Jste fanynka nebo odpůrkyně krajek? Přijdou vám svůdce, nebo naopak lacině dráždivé? Tak se těm krajkám pojďme dneska podívat tak říkajíc na „vzorek“.

spodní prádlo

Většina žen, jak už jsem zmiňovala v předešlém článku, dává přednost basic spodnímu prádlu a barvám, jako jsou černá, tělová nebo bílá. Samozřejmě, že by žádná z nás neměla tyto základní barvy a typy spodního prádla ve svém šatníku postrádat. A téměř polovina žen nechce ani o jiném prádle slyšet a krajkové prádlo je z jejich pohledu nepraktické a leckdy i nepohodlné. Ale ruku na srdce! Neláká vás to přenádherně barevné, krajkově olemované, průsvitné nebo zdobené spodní prádlo, které na nás kouká z vitrín obchodů a ze stránek časopisů? Nebojte se toho. Vyzkoušejte ho!

spodní prádlo

1. Pocit, že krajkové spodní prádlo musí být nepříjemně kousavé a viditelné pod oblečením nás mnohdy ovlivňuje v rozhodování, po které sadě sáhnout, a tak nakonec zase sáhnete po basic prádle. Možná vás překvapím, ale dnes už spousta návrhářů právě na tyhle vaše obavy myslí a snaží se nám ženám vyjít vstříc ve všech směrech.

spodní prádlo2. Krajka kouše? Tady vyloženě záleží na kvalitě. Budu upřímná. Krajková podprsenka za 99 Kč nebude to pravé ořechové. Uvědomte si, že podprsenku bychom měly vnímat tak trochu jako naši nejlepší celodenní kamarádku. Měly bychom dbát na výrobce a odkud jsou použité materiály. Ty musí být prodyšné a na první dotyk „pohladit“. Ideální je, když jsou s lycrou. A dnes už jsou krajky natolik jemné, že se mnohdy ani nevyrýsují pod oblečením. Sama jsem si jich řadu oblíbila. Právě to vědomí, že krajku mám, ač není znát na první dojem, ve mně budí pocit ženskosti. Zkoušely jste už někdy třeba krajkový polokorzet? Hodí se prakticky pod jakékoliv oblečení. Krásná je jeho kombinace s poloprůhlednou blůzkou, kde je nepatrně vidět detail podprsenky. Odhalená záda a krajka pod tím? Jednoduše rafinovaná krása!

3. U žen s větším poprsím je vhodné sáhnout po typu celokrajkové podprsenky, kde je košíček polovyztužený kvůli podpoře prsa zespodu a druhá horní polovina je už jen o krajce. Prso to krásně schová a celkový dojem působí vzdušně.

4. Ženy, které jsou spokojené s tím, co jim pán bůh na hrudi spodní prádlonadělil, a nemají potřebu si tam cokoliv přidávat, mají výběr přeci jen o něco lehčí. Mohou si dovolit kousky bez kostic. A právě ty budou v letošním roce v oblasti spodního prádla dominovat. Čím méně vycpávek, tím lépe. Přirovnala bych to k záclonce, jež zakrývá jen to nutné.

5. Co se barevné škály týče, krajkám sluší snad jakákoliv barva. Čím výraznější, tím větší pozornost upoutá. Ale ani zde návrháři a výrobci nezapomínají na ty klasické, které jsou ideální na běžné denní nošení.

6. Pokud se na celokrajové prádlo zatím necítíte, pro začátek můžete zkusit takové kousky, kde je krajka jen jako dekorativní prvek. Ani trocha na ramínkách neuškodí.

Vždy chce mít ale na paměti, že všeho by mělo být s mírou. Jsou situace a místa, kdy není vhodné ukazovat příliš (když tedy opomenu vaše vášnivé chvilky s drahou polovičkou). Pány totiž baví hravost a představivost, tak proč trochu nepoškádlit jejich fantazii. Jaro se blíží, takže šup do krajek a jen tak si vyrazte do města. Uvidíte, že pocit, který ze sebe budete mít, bude o něco více sebevědomější. A tak to má být.

spodní prádlo

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store.

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.