Dnes bude řeč o basic prádlu, které by nemělo chybět v šatníku žádné ženy. Poznáte ho lehce: Je jednoduché, bez zbytečných detailů, žádné extravagantní odstíny. Na první pohled nenápadné a někdo by možná mohl říct nezajímavé. Ale právě proto velmi pohodlné a účelné.

spodní prádlo

Díl. 2 – Basic prádlo

  1. Právě pro jeho nenápadnosti si lze basic prádlo obléknout pod jakýkoliv vršek ze skříně, aniž by narušilo dojem z blůzy nebo trika a budilo nežádoucí pozornost okolí, jaký vzorek to vlastně na podprsence máte. Basic prádlo je „neviditelné“ a dokáže tzv. splynout s kůží. Proto jej doporučuji speciálně ženám, které vykonávají formálnější povolání (úřednice, manažerky, učitelky aj.), a u kterých je spodní prádlo rýsující se pod oblečením nežádoucí.
  2. Tělová, černá a bílá - to jsou dnes základní barvy spodního prádla. Ale pozor! Zatímco dříve platilo, že při kombinaci spodního prádla se svršky se musíte držet dogmatu, že zásadně patří bílá pod bílou a černá pod černou, pokud vám to prostředí, kam máte namířeno, dovoluje, můžete barvy naopak „prostřídat“ a nosit je obráceně, protože každý muž vám řekne, že je to zatraceně sexy.
  3. Pokud si ale nepotrpíte na nějakou tu lehkou extravaganci, sáhněte po barvě „šampaň“, kterou nikdy nemůžete nic zkazit. Tuhle barvu navíc můžete využít pod rozsáhlou škálu barev a je zcela ideální pod bílá trika. Lepší než klasicky bílá, která je paradoxně více vidět a rovněž je náchylnější na údržbu. Každá z nás by  proto měla mít od těchto základních barev alespoň dva kousky.
    spodní prádlo
  4. Jsou podprsenky s kosticí bez polstrovaného košíčku či s vystuženým košíčkem. Hlavním účelem košíčku je „podržet“ prso a zachovat přirozený look.  Vyztužené podprsenky nemají žádné vycpávky, plně zakrývají prsa a vytvářejí pevný vzhled poprsí. Většinou jej proto volí ženy s většími prsy. Push-up prádlo naopak volí dámy, které příroda tolik neobdařila. Výhodou je, že už se vyrábějí tak dokonalé kousky, u nichž nikdo tohle optické „vylepšení“ nikdo nepozná. No a ty bez kostic? Pohodlnost sama! Rovněž se vyrábějí ve všech typech stylů. Oblíbeným kouskem a zároveň dlouholetým hitem jsou bavlněné podprsenky ála sport podprsenky. Jejich střih je optimální pro dlouhé nošení a hodí se pod halenky i trika.
  5. To samé platí i pro kalhotky. V dnešní době seženete i ty bezešvé, tzv. neviditelné, a prakticky se neodhalí ani pod těmi nejtenčími a nejúplnějšími šaty. Bavlněné, s lycrou, s příměsí saténu. Každá si najde to své, co jí bude vyhovovat a v čem se bude cítit dobře a „ve své kůži“

Díl. 1 - Jak si správně vybrat podprsenku najdete ZDE

spodní prádlo

A ještě jednu dobrou radu na závěr: Dámy… ani u basic prádla nezapomínejte sladit se do setu. Většinou každá řada prádla má svůj detail i odstín a v případě odložení oblečení působí rozdílná podprsenka a kalhotky poněkud neelegantně J.

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store.

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad.

Ráda tancuje, maluje a fotí. Ze sportu ji nejvíce baví squash, plavání, běh, jízda na konci a lyžování.

Reklama