Vybrat si správně padnoucí podprsenku není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Podle mých zkušeností totiž 70 % žen při nákupu podprsenky sahá po kusech, které neodpovídají jejich potřebám. Dnešní trh přitom nabízí ženám nebývalý komfort všech velikostí, barev a druhů. Pokud tedy nemáte po ruce nikoho, kdo by vám s výběrem podprsenky pomohl, je dobré držet se následujících rad.

podprsenka

Díl. 1 - Jak si správně vybrat podprsenku

1.       Základem všeho je zvolit správný obvod pod prsy. Důležité je, aby přední spoj mezi košíčky přiléhal k spodní pradlohrudníku a neodstával. Nesmí vás tlačit a zařezávat se.

2.       Zadní díl musí sedět vodorovně. Zapnout byste jej měla na střední zoubky, aby se dal do budoucna více poutáhnout. Dbejte na to, aby při zvednutí rukou nelezl nahoru mezi lopatky. To značí, že podprsenka má zbytečně velký obvod.

3.       Ramínka by se měla posunout na střední délku: ne příliš dlouhé, ne příliš krátké. Mezi rameno a ramínko by se vám měl vejít jeden prst. Nikdy by vám neměly sklouzávat z ramen. U žen s větším poprsím lze najít i ramínka rozšířená, která dopřejí pohodlnější nošení a ulehčí zádům nadbytečnou zátěž.

4.       Košíčky by měly prsa pokrýt a nikde nesmí zůstat volná místa. Při předklonu prsa nesmí  vypadávat. Velký pozor si dávejte na zařezávání okrajů podprsenky (tzn. malá velikost). Rovněž boky podprsenky by měly splynout s kůží a neměly by se zařezávat.

5.       Pokud chcete podprsenku s kosticí, tak sáhněte po té, která vás netlačí a přitom obkresluje spodní část prsa. Pozor na otlaky, ty jsou totiž nezdravé. V případě, že nesnesete kostici vůbec, tak si zvolte podprsenku bez výztuže. Ta je buď pečlivě všitá, takže ji ani neucítíte, nebo je tvar podprsenky dokonale řešen za pomoci speciálních materiálů. Tyto podprsenky doporučuji především ženám po plastických zákrocích.

6.       Ženy, které chtějí opticky zvětšit objem svého poprsí, ať samozřejmě volí typy s push-up efektem. Ženy s opačným problémem se mohou zaměřit na zmenšovací typy.

podprsenkaA ještě jednu dobrou radu na závěr: Na výběr spodního prádla si neberte partnery, pokud nejsou trpělivé povahy, protože tahle chvíle tu trpělivost vyžaduje. S netrpělivci za zády snadněji koupíte podprsenku, která vám nebudete sedět a ze které nebudete mít radost. Proto je důležité nechvátat. Vyzkoušejte si více druhů a nebojte se experimentovat s barvami! Ale o tom zase příště.

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

 

 

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store. Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. a v současné době chystá vlastní televizní pořad. Ráda tancuje, maluje a fotí. Ze sportu ji nejvíce baví squash, plavání, běh, jízda na konci a lyžování.