Milá redakce, zdravím vás i všechny ženy a dívky!

Jako mladá dívka jsem se chránila antikoncepcí, takže těhotenství mi až tak nehrozilo. Vysadila jsem ji, až co jsem poznala svého manžela, což je 13 let. Miminko jsme si moc přáli, ale marná snaha. Podařilo se nám to až po 2 letech, bohužel se ale jednalo o mimoděložní těhotenství, takže zase nic. Po operaci nám lékař sdělil, že další děti zřejmě již nebudeme mít. Manžel z toho byl dost zničený, ale co se dalo dělat. Chtěli jsme zůstat spolu, byli jsme mladí a nějaká minimální šance tu přece jen byla. Snažili jsme se tedy dál, uplynulo 5 let, dítě stále nikde. Oba dva jsme propadali zoufalství a já uvažovala i o rozchodu. Nechtěla jsem, aby kvůli mně neměl manžel vlastní děti.

Jedno dopoledne běžela v rádiu soutěž o víkendový pobyt v Jeseníkách a mně se ji podařilo vyhrát. Byl to kouzelný víkend a my se zde s manželem dohodli, že si teda místo dětí koupíme pejska. Hned po návratu jsme si koupili čistokrevného bišonka. Byl nádherný a my jsme ho vážně zahrnuli takovou péčí a láskou, jakoby to byl náš syn. A já dva týdny po návratu z dovolené zjistila, že budeme mít miminko. Nedokážete si představit, jak jsme byli šťastní! Já byla neskutečně pyšná a nosila se jako páv! Každému na potkání jsem ukazovala fotografie z ultrazvuku a nemluvila snad o ničem jiném. Vzpomínám na to moc ráda.

Oblečení? Tak to jsem vůbec neřešila. Jednak si na to moc nepotrpím, nejradši mám rifle a nějaký svetřík či mikinu, ale navíc jsem přibrala jen 5 kg. Těhotenství probíhalo výborně, porod byl sice horší, o měsíc dříve, ale narodil se nám krásný Vojtíšek. Po roce jsem otěhotněla znovu, bohužel přesně na Štědrý den jsem samovolně potratila. Nebylo to příjemné, ale měli jsme Vojtíška a pejska, tak jsme to nebrali až tak tragicky. Za další rok se nám narodila malá Terezka. A za další rok Lukášek. A o dva roky později ještě Honzíček. Takže nakonec máme děti čtyři a já spíš už doufám, že další nebude. Manžel vždycky žertuje, že budeme muset jet zase do Jeseníků - tam ta těhotenství začala, a tak by tam taky přece měla logicky skončit!
Všechna těhotenství byla krásná, nijak jsem je neskrývala, ale přiznám se, že když jsme čekali čtvrté - Honzíka, už jsem z toho nebyla dvakrát odvázaná. Na potrat bych ale v životě nešla. A kočárky? Děs a hrůza! Zlaté komunistické Liberty! Dneska jsou neuvěřitelně těžké, vratké a ano - malé. No, ještě to chvíli budu muset vydržet, a pak už je snad nebudu potřebovat! :-)
Zdraví a krásný den přeje Eva


Milá Evo,
to zní skoro neuvěřitelně. Jiné ženy se léčí ve Františkových lázních... tak třeba teď začnou na váš popud jezdit do Jeseníků :-)

Reklama