Zajímavý názor zaslala k dnešnímu tématu „konec světa“ čtenářka Átéčko. Dle ní může vše ovlivnit pozitivní myšlení, stejně jako u nemocného člověka, který myslí pozitivně, je větší pravděpodobnost uzdravení.

Další příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Átéčko. Soudí, že pozitivní myšlení je v podstatě všespásné -myslíte si to také, milé čtenářky?


Nevěřím v úplný konec světa. I když jsou dny, kdy se pro hodně lidí najednou zboří svět a nemají chuť jít dále. Myslím tím různá něštěstí, dopravní nehody, smrt milované osoby...
Mívala jsem sny o konci světa, vypadaly jinak, než v amerických filmech a byly hodně zvláštní.
Myslím, že by se neměla vyvolávat panika o konci světa, protože mnoho lidí se slabou psychikou by to nemuselo unést. Ještě ke konci minulého století jsem četla názor jedné paní, která by prý raději zabila své děti a muže, kdyby začala cítit, že se něco děje. Tohle je hodně špatné.
Za svého největšího učitele jsem měla Paula Bruntona. Přečetla jsem všechny jeho knihy. V jedné z nich se zmiňoval o tom, že ke konci 20.století musí nutně nastat konec světa. A tohle jsem mu měla za zlé.
Lidé musí myslet pozitivně. Tím zvyšují pozitivní vibrace. Vždyť i nemocný člověk, pokud nemyslí pozitivně, nemá velkou naději na uzdravení. A já mám ráda naši Matku Zemi a věřím, že nás nechce zahubit, že ani ona nechce skončit. Má větší sílu, než si myslíme. Denně nás nabíjí energií, kterou my plýtváme.

Neočekávám ani žádnou světovou válku. I ty vypadají jinak, než kdysi. Je tolik válek na světě, tolik konfliktů hoří a doutná. Tam lidé mrhají energií a to je podle mě opravdu velká škoda. Dala by se využít smysluplněji, kdyby si lidé více vážili života.
A k tomu datu, koncem příštího roku posílám „povídání malé babičky“, která to dovede vyjádřit lépe, než já.

Átéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. června 2011: Konec světa

  • Máte nějakou teorii o konci světa?
  • Bojíte se data 21. 12. 2011?
  • Cítíte ve vzduchu válku?

Posílejte mi své odpovědi na výše uvedené otázky (nebo alespoň na jednu z nich) jako příspěvky k dnešnímu tématu. Rozviňte svou odpověď do krátké úvahy, nestačí mi pouhé ano, či ne. Váš příspěvek nechť je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete zvětšit šanci na uveřejnění a mít tak možnost získat hezký dárek, totiž krásnou karetní hru pro jednoho až osm hráčů Vesmír od firmy Albi a knihu Můj okamžik prozření autorky Jill Bolteové Taylorové z nakladatelství Ikar. Text posílejte na redakční e-mail, do jehož předmětu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání příspěvků k tomuto tématu končí 9. června 2011 v 15.00 hodin.

vesmirkniha

Reklama